Hledání

English Deutsch Czech

Zpět na TOTEM


TOTEM / Aktuality / TOTEMový rozcestník v červnu


TOTEMový rozcestník v červnu

Jaro možná nebylo nejteplejší, ale sluníčko už nabralo dech a v červnu nám to jistě vynahradí. Mnozí z nás čím dál častěji utíkají na zahrádky, kde vše kvete jako o život a člověk neví, z čeho se radovat dřív, sklízíme první zeleninu a těšíme se na jahody a jiné drobné ovoce. Ale nestačí se jen dívat, na zahrádce na nás čeká i řada úkol... Protože i v TOTEMu máme svojí zahradu, bude ve znamení zahradničení a zahradních radostí i červnový rozcestník. A jen trochu – i ti, kteří zahradničení neholdují, si také přijdou na své, stačí si jen vybrat...

 

Přijďte se podívat, jak se nám na terase TOTEMu daří pěstování všeho možného. 5.6.2017 se při ZAHRADNÍ SLAVNOSTI od 16:00 hod. můžete nadýchat úžasné atmosféry naší společné zahrady, ochutnat „plody“ naší práce a něco hezkého, a tentokrát i dobrého, si vyrobit.

Válčíte se svým dotykovým telefonem, který prostě „neposlouchá“? Nemůžete najít některé funkce, vyfocené fotografie či vás trápí jiné záludnosti? Pak jsme právě pro vás připravili MINIKURZ Jak na dotykové telefony. 6.6.2017 v čase 9:30-12:30 hod. se pod vedením Romana Miškovčíka budete zabývat funkcemi chytrých telefonů, jejich nastavením a používáním, ale také základními bezpečnostními opatřeními při jejich používání. S sebou: vlastní „chytrý” (dotykový) telefon, kabel pro připojení k PC, nabíjecí kabel a návod k telefonu, pokud jej máte. Kurz bude orientován hlavně na telefony s operačním systémem ANDROID. Cena za kurz 200,- Kč. Rezervace nutná.

Jak pracuje restaurátor? Kolik práce se skrývá nad obnovou starých fotografií? Tyto a další otázky je možné položit tomu nejpovolanějšímu: 7.6. 2017 od 16:00 hod. si při BESEDĚ S AUTOREM VÝSTAVY „Tenkrát…“ můžete popovídat se sběratelem a restaurátorem fotografií Vladislavem Vítkem, který má ve svém soukromém archivu již přes 20 000 fotografií z období druhé světové války a staré Plzně.

Hledáte tipy na prázdninové výlety? Máme pro vás inspiraci. Vypravte se 8.6. 2017 od 17:00 hod. na návštěvu do přírodních zahrad při CESTOVATELSKÉM PROMÍTÁNÍ Na výlet do zahrady. Povíme si, kde je v Čechách najdete, jak vypadají, kdo všechno v nich žije a co tam roste. Mnohé z těchto zahrad jsou místem pro výlet. A prostřednictvím fotografií do některých z nich nahlédneme, třeba do zámecké bylinkové zahrady nebo jedlé zahrádky přímo uprostřed města. Vstupné dobrovolné.

10.6.2017 v čase 15:00 – 19:00 hod. v rámci VÍKENDU OTEVŘENÝCH ZAHRAD Čarování a čajování z bylinek v TOTEMu srdečně zveme na komentované prohlídky naší Městské mezigenerační zahrady, coby inspirace k městskému zahradničení v nádobách – vždy v půl a v celou hodinu. Těšit se můžete na ochutnávky bylinkových čajů a limonád, míchání vlastních čajů – tvořivou čajovou dílnu pro děti i dospělé.

12.6.2017 od 13:00 hod. se v POHYBOVÉM KLUBU s naší lektorkou Marií Bohuslavovou naučíte soubor cviků na bolavá záda  klouby, abyste je mohli využít i doma a posílili tak jejich vliv na tělo. Budete se pak díky cvičení cítit ještě lépe. Určeno pro ty, kteří se neúčastní některého cvičení bez poplatku. Rezervace nutná.

12.6.2017 také ukončujeme třetí ročník studia, během kterého studenti společně a pod vedením JUDr. Jany Lexové hledali odpovědi na otázky týkající se zdravého aktivního stárnutí. Srdečně zveme na SLAVNOSTNÍ UKONČENÍ tříletého cyklu MOUDŘENÍ – Škola zdravého aktivního stárnutí od 16:00 hod. Oslava je oceněním jejich odvedené práce na sobě samých.

Nejen rodiče, ale širokou veřejnost rádi uvítáme 13.6.2017 od 16:30 hod. na letošním závěrečném KONCERTĚ ŽÁKŮ paní učitelky Františky Frömerové ze Základní umělecké školy Sokolovská v Plzni.

14.6.2017 v čase 16:00-19:00 hod. přijďte do DOBROKAVÁRNY. Nabízíme příležitost získat informace o možnostech dobrovolnické služby v regionu; o jednorázových akcích, při kterých je možné přiložit ruku k dílu, anebo třeba podepsat dobrovolnickou smlouvu; vyřešit problémy, které se na vaší dobrovolnické cestě objeví; připravit si vlastní dobrovolnický projekt, s nímž vám rádi pomůžeme a který rádi podpoříme.

Nabízíme vám možnost zúčastnit se 15.6.2017 PŘÁTELSKÉHO TURNAJE V MINIGOLFU v nádherném prostředí zámku v Křimicích. Pro přihlášení a více informací kontaktujte Mgr. Janu Pittnerovou na e-mailu pittnerova@totemplzen.cz nebo na tel. 777 980 462.

Přijďte si 15.6.2017 vyzkoušet či zahrát MINIGOLF v příjemném prostředí plzeňského hotelu IBIS. Tento termín je určen pro nové zájemce o minigolf. Podrobné informace získáte po přihlášení, rezervace nutná.

15.6.2017 od 17:00 hod. zveme na CESTOVATELSKÉ PROMÍTÁNÍ Indie, země mnoha kontrastů. O svojí cestě a zážitcích bude povídat ředitelka TOTEMu, Vlasta Faiferlíková, která do Indie zamířila na jaře 2017 načerpat novou energii a sílu pro sebe i TOTEM. Vstupné dobrovolné, rezervace nutná.

Dříve, než zaplavily naše domácnosti a veřejné prostředí moderní sdělovací a informační prostředky, museli lidé sami aktivně vyhledávat a vymýšlet příležitosti k zábavě a výměně informací. Vraťme ten čas zpět a nejen pro absolventy a účastníky tříletého cyklu Moudření – škola zdravého aktivního stárnutí nabízíme příležitost setkávání se pod vedením JUDr. Jany Lexové: SDÍLENÍ s Janou Lexovou Společné rozhovory se budou týkat sdílení osobních zkušeností, dobrých i špatných zážitků, různých osobních i společenských problémů atd. Společně se setkáme 19.6.2017 od 16:00 hod.

Přijďte podpořit první autorovu výstavu v TOTEMu a v Plzni 20.6.2017 od 17:00 hod. na VERNISÁŽ VÝSTAVY FOTOGRAFIÍ Františka Holuba. Ukazuje zajímavé záběry z domova i cest nastřádané v průběhu několika let.

21.6.2017 Vás čeká KRÁSNÁ PROCHÁZKA místy na prahu Šumavy – z Hrádku u Sušice vyrazíte na vrch Svatobor s kamennou rozhlednou, odtud potom zamíříte do Sušice. Trasa je cca 9 km dlouhá a vede celkem nenáročným terénem. Více informací při přihlášení, rezervace nutná.


 

Před prázdninami, 27.6.2016 od 16:30 hod., srdečně zveme všechny aktivní klienty TOTEMu na SLAVNOSTNÍ UKONČENÍ TOTEMového roku 2016/2017, kterým chceme poděkovat za krásný společný rok a ocenit všechny, kteří dělají „TOTEM TOTEMem“. Jako exkluzivní host pozvání přijala operní pěvkyně Edita Adlerová, která vystoupí za klavírního doprovodu Ivany Janečkové.

 

Pro další informace, pro přihlášení nás kontaktujte osobně, nebo tel.: 377 260 425, nebo emailem rezervace@totemplzen.cz, www.totemplzen.cz»zpět do archivu aktualit

© 2012 TOTEM, z.s. | grafika Hanja.eu | webdesign Antstudio.cz