Hledání

English Deutsch Czech

Zpět na TOTEM


TOTEM / Aktuality / Říjnový TOTEMový rozcestník


Říjnový TOTEMový rozcestník

Máme tu podzim! Sluníčko už tolik nehřeje a častěji se halí do mraků, rána jsou chladná a mlhavá a dřív se stmívá, přesto ale podzimní dny nabízí spoustu krásných zážitků (pro oči i pro duši), které vám jiné roční období přinést nemůže. Nádherně zbarvené listí na stromech a pod nohama šustící koberec z těch spadaných, dýně pestrých tvarů, které si můžete vyřezat a rozzářit je mihotavým plamínkem svíčky, nad hlavou létající draci nadnášení větrem, v kapse pár kaštanů a večery u krbu nebo jen s hrnkem horkého čaje... A pokud vám tahle malá kouzla podzimu nestačí nebo si chcete podzimní čas užívat ještě víc, můžete zajít do TOTEMu na některou z akcí říjnového TOTEMového rozcestníku…

3.10.2017 ǀ 16:00 – 18:00 ǀ INFORMAČNÍ SCHŮZKA A REZERVACE K ZÁJEZDU Adventní Řím

V uvedený termín proběhne informační schůzka a první rezervace k plánovanému zájezdu do Říma v adventním čase, v termínu 9.-12.12.2017. Informace o zájezdu získáte na recepci TOTEMu.

3.10.2017 ǀ 16:00 ǀ VERNISÁŽ VÝSTAVY BILANCOVÁNÍ

10 let skupiny TOTEM Art

Srdečně zveme na výstavu, která symbolicky završuje deset let fungování výtvarné skupiny TOTEM Art. Vystavují současní i bývalí členové TOTEM Artu, jejich hosté a přátelé. Výstava bude v prostorách k vidění v TOTEMu do 15.11.2017.

4.10. a 18.10.2017 ǀ 16:00 – 19:00 ǀ DOBROKAVÁRNA

Nabízíme příležitost získat informace o možnostech dobrovolnické služby v regionu; o jednorázových akcích, při kterých je možné přiložit ruku k dílu, anebo třeba podepsat dobrovolnickou smlouvu, vyřešit problémy, které se na vaší dobrovolnické cestě objeví, připravit si vlastní dobrovolnický projekt, s nímž vám rádi pomůžeme a který rádi podpoříme.

4.10. a 18.10.2017 ǀ 16:00 – 18:00 ǀ ODPOLEDNE DESKOVÝCH HER v klubu Kafíčko

Při dobré kávě či čaji si vyzkoušejte známé i méně známé společenské hry. Klub je zdarma a otevřený každému bez omezení věku.

9.10.2017 ǀ 16:00 ǀ SDÍLENÍ S JANOU LEXOVOU

Dříve, než zaplavily naše domácnosti a veřejné prostředí moderní sdělovací a informační prostředky, museli lidé sami aktivně vyhledávat a vymýšlet příležitosti k zábavě a výměně informací. Vraťme ten čas zpět a přijměme příležitost setkávání se pod vedením JUDr. Jany Lexové. Společné rozhovory se budou týkat sdílení osobních zkušeností, dobrých i špatných zážitků, různých osobních i společenských problémů atd.

11.10.2017 ǀ 16:00 ǀ ZAHRADNÍ SLAVNOST

Srdečně zveme na podzimní slavnost na naší Mezigenerační městské zahradě. Součástí bude oslava společné práce dětí ze 7. MŠ, seniorů dobrovolníků a hlavně ochutnávka všeho, co zahrada v letošní sezóně poskytla. Na své si přijdou všichni milovníci podzimních chutí i vůní.

12.10.2017 ǀ 17:00 ǀ CESTOVATELSKÉ PROMÍTÁNÍ

Srí Lanka – Smaragd Indického oceánu

V druhé části cestovatelského vyprávění s Jarmilou Kriegerovou uvidíte množství slonů, botanickou zahradu, hinduistické chrámy, bývalá královská města, posvátnou skálu Sigiriya – symbol Srí Lanky a kouzelnou přírodu ostrova. Vstupné dobrovolné ǀ Rezervace nutná.

17.10. 2017 ǀ 14:00 ǀ BESEDA S PRÁVNÍKEM

Současnost a novinky v trestním právu

Zajímá Vás současné dění? Chcete vědět, co nově vstoupilo v účinnost jako ochrana pro seniory? Mgr. Petr Tengler ze společnosti Člověk v tísni, o.p.s. bude povídat o tom, jak se orientovat v úvěrových či smluvních podvodech, jaká má člověk práva při napadení či okradení na ulici, jak rozpoznat podvodníka při nabídkách levnějšího plynu či energie a další témata, která budou posluchače zajímat. Můžete si připravit otázky z vlastního života, které vám v rámci právní odbornosti zodpoví. Rezervace nutná.

18.10. 2017 ǀ KRÁSNÁ VYCHÁZKA údolím Radbuzy

Pojďte se námi společně projít a objevit nová místa. Tentokrát se budeme pohybovat v městské části Doudlevce. Ale možná trochu jinde, než jste zvyklí. V plánu je procházka údolím řeky Radbuzy, kde se nachází dvě nádherné zahrady, soutok s řekou Úhlavou a další zajímavá místa. Trasa bude dlouhá 6,5 km. Procházkou vás provede Hana Čadová. Rezervace nutná.

24.10.2017 ǀ 16:00 – 18:00 ǀ TANEČNÍ ODPOLEDNE SE SENIORKAPELOU

Přijďte si zatančit, nebo jen zazpívat za doprovodu jednoho z TOTEMových seniorských souborů. Návštěvníci mohou taneční přestávky zpestřit písní, básní nebo krátkým příběhem. Na setkání se všemi příznivci se těší Seniorkapela. Vstupné dobrovolné.

28.10.2017 ǀ 17:00 ǀ KONCERT PĚVECKÝCH SBORŮ

KOST a Vogtländische Chorgemeinschaft v katedrále sv. Bartoloměje

Srdečně zveme na přátelský koncert dvou sborů, v rámci kterého Komorní sbor TOTEMu v Plzni bude hostit německý pěvecký sbor z Treuen. Posluchači se mohou těšit na nevšední hudební zážitek v krásném prostředí katedrály sv. Bartoloměje.

30.10.2017 ǀ 13:00 ǀ POHYBOVÝ KLUB s Mirkou Kudrnovou

Těm, kteří v TOTEMu nemají příležitost cvičit pravidelně, opět nabízíme každoměsíční pohybový klub vedený lektory našich pohybových aktivit. Tentokrát se můžete těšit na Veselé kondiční cvičení s Mirkou Kudrnovou. Do pohybového klubu se mohou hlásit pouze klienti, kteří se neúčastní některého TOTEMového cvičení bez poplatku. Rezervace nutná.

30.10.2017 ǀ 16:00 ǀ NA KUS ŘEČI S...

Srdečně zveme na moderovaný pořad Stanislava Juríka se zajímavými hosty. Tentokrát přivítáme významného plzeňského lékaře prof. MUDr. Petra Pazdioru, CSc., přednostu Ústavu epidemiologie Lékařské fakulty UK v Plzni. Vynikající epidemiolog promluví o své práci, rodině i lásce k fotbalu. A samozřejmě odpoví na dotazy diváků ohledně bakterií, virů, nákaz či epidemií. Vstupné dobrovolné.

31.10.2017 ǀ 16:30 – 18:00 ǀ HALLOWEENSKÝ MAŠKARNÍ REJ

Přijďte si s dětmi či vnoučaty zatančit, něco strašidelně hezkého vyrobit nebo jen tak posedět s přátelskými strašidly. Vstupné 30,- Kč za dítě. 


Pro další informace, pro přihlášení nás kontaktujte osobně, nebo tel.: 377 260 425, nebo emailem rezervace@totemplzen.cz, www.totemplzen.cz.

 

»zpět do archivu aktualit

© 2012 TOTEM, z.s. | grafika Hanja.eu | webdesign Antstudio.cz