Hledání

English Deutsch Czech

Zpět na TOTEM


TOTEM / Aktuality / Listopadový TOTEMový rozcestník


Listopadový TOTEMový rozcestník

S každým dalším podzimním dnem můžeme víc a víc cítit blížící se paní Zimu – člověk se rád pořádně zachumlá, aby na něj nemohl první silnější mrazík, vítr sfoukává poslední listy ze stromů a slunce se už tak snadno nedostane z těžkých oblačných peřin. Listopadové dny jsou prostě pochmurnější. Ten, kdo nechce chmurám podlehnout, může přijít do TOTEMu. Skoro každý listopadový den vám totiž můžeme nabídnout něco zajímavého…

1.11., 15.11., 29.11.2017 ǀ 16:00 – 19:00 ǀ DOBROKAVÁRNA

Nabízíme příležitost získat informace o možnostech dobrovolnické služby v regionu; o jednorázových akcích, při kterých je možné přiložit ruku k dílu, anebo třeba podepsat dobrovolnickou smlouvu, vyřešit problémy, které se na vaší dobrovolnické cestě objeví, připravit si vlastní dobrovolnický projekt, s nímž vám rádi pomůžeme a který rádi podpoříme.

1.11., 15.11., 29.11.2017 ǀ 16:00 – 18:00 ǀ ODPOLEDNE DESKOVÝCH HER v klubu Kafíčko

Při dobré kávě či čaji si vyzkoušejte známé i méně známé společenské hry. Klub je zdarma a otevřený každému bez omezení věku.

6.11.2017 ǀ 13:00 ǀ POHYBOVÝ KLUB s Marií Bohuslavovou

Těm, kteří v TOTEMu nemají příležitost cvičit pravidelně, opět nabízíme každoměsíční pohybový klub vedený lektory našich pohybových aktivit. Tentokrát se můžete těšit na kondiční cvičení s Marií Bohuslavovou. Do pohybového klubu se mohou hlásit pouze klienti, kteří se neúčastní některého TOTEMového cvičení bez poplatku. Rezervace nutná.

7.11.2017 ǀ 17:00 ǀ VERNISÁŽ VÝSTAVY ǀ Portréty

Přijďte na výstavu amatérského fotografa Jaroslava Noska. K vidění budou obyčejné portréty obyčejných lidí v méně obyčejných situacích. Každá fotka má svůj příběh. Autor bude vyprávět…

8.11.2017 ǀ 13:00 – 15:00 ǀ MINIKURZ

PF 2018 z vlastní fotografie

Dvouhodinový minikurz s Ing. Petrem Kostnerem zaměřený na vytvoření svého vlastního novoročního přání. Přineste si své fotky na flash disku nebo na CD a ostatní už vytvoříte společně s lektorem. Potěšte své rodinné příslušníky, přátele či známé originální novoročenkou! Základní znalost práce na PC nezbytná. Rezervace nutná.

    

8.11.2017 ǀ 16:00 ǀ DŽEMOVÁNÍ

Zkoušeli jste letos nové varianty sladkých marmelád? Máte osvědčený recept po babičce? Vítáme slané i sladké varianty, přijďte je s námi sdílet. Kromě receptu s sebou můžete donést i ochutnávku toho svého nejlepšího džemu, marmelády nebo čatní. Společně budeme vařit originální dýňovou marmeládu. Vstupné dobrovolné ǀ Rezervace nutná.

13.11.2017 ǀ 16:00 ǀ BESEDA

Ženšen a rostliny s podobnými účinky v našich podmínkách

Společně se Štěpánkou Janoutovou pronikneme do tajů rostlin, kterým se říká adaptabilní a které mají úžasné účinky např. pro podporu paměti. Podíváme se na to, které rostliny s podobnými účinky jako ženšen, můžeme pěstovat v našem prostředí, buď na zahrádce, nebo doma za oknem. Na závěr si společně vyrobíme voňavé a krásné bylinkové pytlíčky. Vstupné dobrovolné ǀ Rezervace nutná.

13.11. 2017 ǀ 16:00 ǀ SDÍLENÍ S JANOU LEXOVOU

Dříve, než zaplavily naše domácnosti a veřejné prostředí moderní sdělovací a informační prostředky, museli lidé sami aktivně vyhledávat a vymýšlet příležitosti k zábavě a výměně informací. Vraťme ten čas zpět a přijměme příležitost setkávání se pod vedením JUDr. Jany Lexové. Společné rozhovory se budou týkat sdílení osobních zkušeností, dobrých i špatných zážitků, různých osobních i společenských problémů atd.

14.11. 2017 ǀ 9:30 ǀ ÚVODNÍ SCHŮZKA

Jedeme dál

Připojte se k pravidelným nordicwalkingovým vycházkám seniorů a přijďte si na schůzku pro všechny potřebné informace. Nebuďte na podzim sami a přidejte se k našim podzimním procházkám kolem Boleveckých rybníků.

15.11.2017 ǀ 14:00 ǀ PŘEDNÁŠKA

Škodovi – rodina, která vstoupila do života Plzeňáků

Zveme vás na povídání Táni Kořenkové, která se zajímá o osobnosti minulosti a výjimečná místa v Plzni. Je také autorkou pohádek, básniček, říkanek a řady ilustrací. Nyní si pro vás připravila poutavé příběhy z rodinného života Škodových, o počátcích Škodových závodů, filozofii továrny a práci v ní, o uplatnění na světovém trhu a zásadního ovlivnění podoby Plzně. Zveme všechny, kteří se chtějí dozvědět více o zásadních momentech ve vývoji města Plzně nebo jen zavzpomínat na Škodovy. Vstupné dobrovolné ǀ Rezervace nutná.

16.11. 2017 ǀ EXKURZE

Panasonic AVC Networks Czech, s.r.o

Přestože běžně není možné se do výrobního závodu podívat, můžeme vám výjimečně nabídnout exkurzi do společnosti Panasonic, která v Plzni působí už přes 20 let. Továrnou nás provede vedoucí výroby, který nám vysvětlí proces montáže televizoru. Můžete se těšit také na ukázku robotických linek a automatizace montážních úkonů. Rezervace nutná.

21.11.2017 ǀ 16:00 – 18:00 ǀ TANEČNÍ ODPOLEDNE SE SENIORKAPELOU

Přijďte si zatančit, nebo jen zazpívat za doprovodu jednoho z TOTEMových seniorských souborů. Návštěvníci mohou taneční přestávky zpestřit písní, básní nebo krátkým příběhem. Na setkání se všemi příznivci se těší Seniorkapela. Vstupné dobrovolné. 

22.11. 2017 ǀ KRÁSNÁ VYCHÁZKA z Černic přes Valík do Štěnovic

Hanka Čadová si tentokrát připravila procházku z Černic po asfaltové cestě a poté lesem na vrch Valík (mírné stoupání). Chatovou osadou se dostanete přes vrch až do Štěnovic. A co tam? Pojďte s námi na vycházku podzimní přírodou a uvidíte. Trasa bude dlouhá cca 5 km. Rezervace nutná.

22.11.2017 ǀ 16:00 ǀ VÝTVARNÁ DÍLNA

Adventní věnce

Přijďte si do TOTEMu vyrobit svůj vlastní adventní věnec jako ozdobu na stůl či dveře. V ceně dílny je korpus, materiál na výrobu věnce a drobný materiál na přízdoby. Na místě budou k dispozici svíčky, kalíšky a rozličné přízdoby, je také možné donést si vlastní. Současně se můžeme i vzájemně inspirovat – máte-li doma nějaký trvanlivý věnec či jinou vánoční dekoraci, přineste je ukázat. Poplatek za dílnu 120,- Kč ǀ Rezervace nutná.

22.11.2017 ǀ 18:30 – 20:30 ǀ PŘEDNÁŠKA

Momenty introspekce: Plzeň a sídliště

Čtvrtá část přednáškového cyklu věnovaného plzeňské architektuře několika období od závěru 19. století do konce 80. let století minulého. V díle zaměřeném na sídlištní výstavbu a „architekturu panelů“ vystoupí známý plzeňský historik architektury Petr Domanický a dvojice architektů a pedagogů ČVUT v Praze Michal Kohout a David Tichý. Akci v TOTEMu pořádá Pěstuj prostor, z.s. Vstupenky k dispozici na místě nebo v předprodeji na http://www.plzenskavstupenka.cz/cs nebo https://goout.net/cs/plzen/. Více informací na www.pestujprostor.plzne.cz. Vstupné 50,- Kč ǀ Také v předprodeji.

23.11.2017 ǀ 17:00 ǀ CESTOVATELSKÉ PROMÍTÁNÍ

Má cesta do Santiaga de Compostela, 2017

Přijďte se podívat na fotky a dozvědět se, jak může vypadat pouť do Santiaga. Cestovatelka Eva Haunerová bude vyprávět o tom, kolik cest vede do Santiaga a proč si vybrala méně známou 320 km dlouhou Camino Primitivo. Co si sbalit s sebou a co nechat doma. Proč je třeba vyrazit s poutnickým pasem a sbírat razítka. Že do Santiaga lze dojít i bez mapy, že je to vlastně velká stopovačka, že i když vyrazíte sami, pořád můžete mít společnost, když o ni budete stát..., ale také o tom, že občas je vlastně fajn být jen sám se sebou...  Vstupné dobrovolné ǀ Rezervace nutná.

27.11.2017 ǀ 16:00 ǀ NA KUS ŘEČI S...

Cyklus setkávání se známými osobnostmi Plzně a Plzeňského kraje pokračuje i poslední pondělí v listopadu. Hostem bude ředitel Českého rozhlasu Plzeň, Zdeněk Levý, a to v rámci týdenního projektu Českého rozhlasu nazvaného "Tahle země bude pro starý". Přijďte se zeptat na cokoli, co vás ohledně vaší oblíbené stanice zajímá! Připravil a moderuje Stanislav Jurík. Vstupné dobrovolné. 

28.11.2017 ǀ 16:00 ǀ NA VEČEŘI DO TOTEMu

Veganská kuchyně prakticky

Přijďte nakouknout pod pokličku veganské stravě, receptům, které budou při přípravě čerpat především z našich místních surovin. Můžete se zeptat se na vše, co vás zajímá a možná i zbourat některé mýty, které kolem veganské stravy mezi lidmi kolují. Samozřejmě dojde na praktické vaření. Poplatek za suroviny 80,- Kč ǀ Rezervace nutná.

28.11.2017 ǀ 17:00 ǀ VERNISÁŽ VÝSTAVY

Jaroslav Zapletal 1980/1985

Srdečně zveme na výstavu, která navazuje na dvě výstavy, uskutečněné v TOTEMu v letech 2013 a 2015, a tři výstavy v cyklu JAROSLAV ZAPLETAL 80, realizované v září letošního roku v Plzni. Práce jsou z období, kdy autor vytvářel díla, označovaná jako ekologická malba. Jde o první prezentaci těchto obrazů od 80. let minulého století.

 

 

Pro další informace, pro přihlášení nás kontaktujte osobně, nebo tel.: 377 260 425, nebo emailem rezervace@totemplzen.cz, www.totemplzen.cz.

 

»zpět do archivu aktualit

© 2012 TOTEM, z.s. | grafika Hanja.eu | webdesign Antstudio.cz