Hledání

English Deutsch Czech

Zpět na TOTEM


TOTEM / Aktuality / Adventní TOTEMový rozcestník


Adventní TOTEMový rozcestník

Plamínek první svíčky na adventním věnci oznamuje začátek adventu, období příprav a těšení se na Vánoce. Každou další adventní neděli zapalujeme na věnci o jednu svíčku navíc a až se rozhoří všechny čtyři, Štědrý večer bude přede dveřmi.

Dříve býval advent časem půstu a rozjímání, dnešní podoba adventu už je jiná. To, jak prožijeme adventní čas, záleží jen na nás. Můžeme podlehnout předvánočnímu shonu a nervozitě, nebo si můžeme advent příjemně užít. A třeba v TOTEMu…

4.12.2017 ǀ 17:30 ǀ PŘEDNÁŠKA O ZDRAVÍ Celostní medicína

Zveme na přednášku Václava Víta, tentokrát s tématikou celostní medicíny. Vstupné dobrovolné.

5.12.2017 ǀ PRALES NA TALÍŘI

Zážitkový program Environmentálního centra Lüftnerka v Zoologické a botanické zahradě města Plzně vás seznámí s dopady pěstování palmy olejné na ekosystém tropického deštného lesa. Dozvíte se o problémech pralesních oblastí Indonésie, které jsou důsledkem zvýšené poptávky po palmovém oleji a zakládání plantáží palmy olejné. Nebude chybět ani zamyšlení nad možnostmi řešení toho globálního problému i vzhledem k našemu spotřebitelskému způsobu života. Rezervace nutná.

5.12.2017 ǀ 15:00 ǀ ADVENTNÍ KONCERT TOTEMových skupin Jamáček a Seniorkapela

Na předvánočním koncertě vystoupí sólisté obou skupin, avšak nebude chybět ani společné zpívání koled. Vstupné dobrovolné.

Adventní koncert TOTEMových souborů_Jamáček a Seniorkapela_leták


6.12.2017 ǀ 17:00 ǀ ROZSVÍCENÍ TOTEMového vánočního stromečku

Srdečně zveme všechny přátele TOTEMu na slavnostní zahájení adventního času. Společně rozsvítíme stromeček, ochutnáme výtečný punč a zazpíváme koledy.

 

7.12.2017 ǀ 17:00 ǀ CESTOVATELSKÉ PROMÍTÁNÍ

Indie, země mnoha kontrastů

Tentokrát zveme na promítání z cesty ředitelky TOTEMu, Vlasty Faiferlíkové, která do Indie zamířila na jaře 2017 načerpat novou energii a sílu pro sebe i TOTEM. Vstupné dobrovolné ǀ Rezervace nutná.

8.12.2017 ǀ 16:00 ǀ DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ Ženy

Zveme na úžasné představení TOTEMového souboru Světlonož(š)ky v krásných prostorech Moving Station / Hemžící se zastávka Plzeň, Koperníkova 56 (Most Ivana Magora Jirouse). Co mají společného životní osudy 4 zajímavých žen, které žily v časovém rozmezí od 15. do 20. století: Perchta z Rožmberka, Emma Destinová, Milena Jesenská a Kamila Schonfeldová-Zemanová? Přijďte a nechte se unést jejich životními příběhy. Vstupné 40,- Kč.

Divadelní představení Ženy_leták


11.12.2017 ǀ 13:00 ǀ POHYBOVÝ KLUB s Ditou Kubešovou

Těm, kteří v TOTEMu nemají příležitost cvičit pravidelně zdarma, opět nabízíme každoměsíční pohybový klub. Jemná jóga dokáže perfektně protáhnout tělo, oživit každou buňku a uvolnit každý sval vašeho těla. Protažení a posílení těla, plné prodýchání, koordinace pohybu či propojení pravé a levé hemisféry mozku jsou některé z prvků jemné jógy. Jemnost cvičení spočívá také v plynulosti všech cviků a poslechu svého těla v průběhu cvičení tak, abyste dělali jen to, co je vám příjemné a co vaše tělo zvládne, protože cílem je především radost a pohoda ze cvičení. Rezervace nutná.

11.12.2017 ǀ 16:00 ǀ SDÍLENÍ S JANOU LEXOVOU

Dříve, než zaplavily naše domácnosti a veřejné prostředí moderní sdělovací a informační prostředky, museli lidé sami aktivně vyhledávat a vymýšlet příležitosti k zábavě a výměně informací. Vraťme ten čas zpět a přijměme příležitost setkávání se pod vedením JUDr. Jany Lexové. Společné rozhovory se budou týkat sdílení osobních zkušeností, dobrých i špatných zážitků, různých osobních i společenských problémů atd.

12.12.2017 ǀ 14:00 – 18:00 ǀ KREATIVNÍ ODPOLEDNE V TOTEMu

Přijďte si do TOTEMu vyrobit vánoční dárečky pro své blízké nebo sobě jen tak pro radost. Na jednom místě, v jeden den a jeden čas. Můžete s námi strávit krásné dlouhé odpoledne a vyzkoušet si od každého něco. Budeme vyrábět papírová přání a visačky na dárky, korálkové andělíčky, zdobit perníčky a představíme další zajímavé techniky. Společenský sál TOTEMu se promění v jednu velkou kreativní dílnu a u toho byste neměli chybět. Vždy v celou hodinu bude začátek metodických postupů jednotlivých výrobků, poslední společný začátek v 17:00 hod. Poplatek vždy podle nákladů jednotlivých výrobků na místě.

Kreativní odpoledne v TOTEMu_leták

 

13.12.2017 ǀ ADVENTNÍ KRÁSNÁ VYCHÁZKA do Přeštic a Příchovic

V době Adventu vás zveme na Krásnou vycházku do Přeštic a Příchovic. V Přešticích vás čeká komentovaná prohlídka kostela Nanebevzetí Panny Marie. V Příchovicích si prohlédnete výstavu andělů na OÚ, kapličku sv. Jana Nepomuckého a vyřezávaný betlém na zahradě u paní Anderlíkové. Zpáteční cestou do Přeštic adventní vycházku ukončíme. Trasa je dlouhá 5 km. Rezervace nutná.

13.12.2017 ǀ 16:30 – 18:00 ǀ ANDĚLSKÉ ZVONĚNÍ

Aneb venku peklo, v TOTEMu ráj

Přijďte si s dětmi či vnoučaty něco hezkého vyrobit, společně zazpívat koledy nebo si jen tak posedět v příjemné atmosféře plné laskavých andělů. Vstupné 30,- Kč / dítě.

Andělské zvonění_leták


18.12.2017 ǀ EXKURZE Bohemia Sekt

Při prohlídce s degustací poodhalíme tajemství výroby nejznámějších českých sektů. Dozvíte se například, jaký je rozdíl mezi klasickou a charmatovou metodou výroby, uvidíte, jakým způsobem se setřásají kvasinky či jak se sekty odkalují. Dostanete se přímo do středu dění a budete moci na vlastní oči sledovat, jak vzniká „bohemka“. Poplatek 190,- Kč (zahrnuje vstupné za prohlídku, degustaci 3 vzorků sektu) ǀ Rezervace nutná.

18.12.2017 ǀ MALÉ PODĚKOVÁNÍ ZA VELKÉ VĚCI

Srdečně zveme všechny TOTEMové dobrovolníky i širokou veřejnost na akci, která je poděkováním za jejich dobrovolnickou činnost.

Program odpoledního pořadu:

16:00 Vernisáž fotografií ze života dobrovolníků a dobrovolnických programů v TOTEMu 

17:30 Adventní koncert Základní umělecké školy Chrást

 

Od 4.12.2017 si v TOTEMu můžete koupit výrobky našich klientů a TOTEMového týmu jako milé dárečky svým blízkým, přátelům či sobě jen tak pro radost a vykouzlení vánoční atmosféry.

Během celého prosince je možné zakoupit dárkové poukazy na Počítačové kurzy všech úrovní a i na Kurz práce s chytrým telefonem začínající po novém roce. Využijte tuto příležitost a udělejte svým blízkým radost netradičním vánočním dárkem.

 

Pro další informace, pro přihlášení nás kontaktujte osobně, nebo tel.: 377 260 425, nebo emailem rezervace@totemplzen.cz, www.totemplzen.cz.


 

»zpět do archivu aktualit

© 2012 TOTEM, z.s. | grafika Hanja.eu | webdesign Antstudio.cz