Hledání

English Deutsch Czech

Zpět na TOTEM


TOTEM / Aktuality / Hurá za zvířaty do zoo


Hurá za zvířaty do zoo

Máte-li chuť projít se sice mrazivou, ale krásnou zoologickou zahradou s člověkem nejpovolanějším…

I tuhle větičku obsahovalo pozvání do plzeňské zoo, jejíž prohlídkou v méně tradičním čase jsme chtěli poděkovat TOTEMovým lektorům, dobrovolníkům a partnerům, kteří nám pomáhají zajišťovat každodenní chod organizace a jejichž práce pro TOTEM si velmi ceníme.

Podařilo se nám totiž ve spolupráci se ZOO a BZ Plzeň a EC Lüftnerka zajistit speciální exkurzi do zoo, a tak jsme se se skupinkou lektorů mohli 2.2.2018 sejít před jejími branami a za milého doprovodu a barvitého povídání Martina Vobruby, tiskového mluvčího, který v plzeňské zoo působí téměř 20 let, jsme společně částí zoologické zahrady prošli. Nechyběly zajímavosti o zvířatech, které jsme cestou „potkali“, leccos jsme se dozvěděli i o moderním přístupu v chovu zvířat, jeho smyslu a smyslu zoologických zahrad vůbec.

Takže teď už víme třeba to, že plzeňská zoo je v republice druhou nejstarší a že v zoologických zahradách jsou zvířata v lidské péči a nikoli v zajetí, že klokan vlastně nemůže slavit narozeniny a že za svůj život znásobí svou váhu tisíckrát. Slyšeli jsme na sebe docela hrozivě pokřikovat lemury, duchy pralesa, svou velikostí nás ohromily želvy obrovské, jejichž věk jsme odhadovali na sto i dvě stě let, a přitom to byly vlastně teenageři. Zavítali jsme mezi jedovaté hady a snažili se v teráriu zahlédnout z nich toho nejdelšího, kobru královskou, která má na jídelníčku hady jiné. Víme taky, proč jsou plameňáci růžoví, zastavili jsme se u tučňáků, kteří se vůbec nemusí bát ledního medvěda, protože každý žije jinde, a v závěru prohlídky jsme se dokonce mohli potěšit pohledem na celou pětičlennou lví rodinku s tříměsíčním malým lvíčkem Baqirem.

To je ale jenom zlomek toho, co jsme od našeho dnešního průvodce Martina Vobruby během návštěvy slyšeli a co jsme si v zoo užili. Věříme, že tenhle nevšední zážitek byl opravdu za odměnu…

 

 

Hurá za zvířaty do zoo
Hurá za zvířaty do zoo
Hurá za zvířaty do zoo
Hurá za zvířaty do zoo
Hurá za zvířaty do zoo
Hurá za zvířaty do zoo
Hurá za zvířaty do zoo
Hurá za zvířaty do zoo

»zpět do archivu aktualit

© 2012 TOTEM, z.s. | grafika Hanja.eu | webdesign Antstudio.cz