Hledání

English Deutsch Czech

Zpět na TOTEM


TOTEM / Aktuality / Máme pro vás místo v TOTEMové aktivitě!


Máme pro vás místo v TOTEMové aktivitě!

Zápisy do TOTEMových klubů a kurzů proběhly ve dnech 7.9.-12.9.2018. Za čtyři zápisové dny klienti obsadili přibližně 300 míst v různých aktivitách. Letošní nabídka je pestrá, navíc tento rok nabízíme větší množství nových aktivit, a tak i v těch žádaných kurzech a klubech zbylo ještě pár volných míst. Podívejte se, zda nějaké to místo nečeká právě na vás!

Akademie třetího věku svou nabídkou reaguje na aktuální témata a usiluje o to, aby se člověk mohl rozvíjet v tom, co ho zajímá, podpořit jej v tom, co již zná, a umožnit mu setkat se s lidmi podobného zaměření. Účast v kurzech není časově náročná, setkání probíhají jednou měsíčně, ale jsou informačně přímo naditá.

         

O tom, co to znamená být lidskou bytostí, jak funguje náš mozek, mysl a tělo, jak získané znalosti o své mysli využít pro kvalitu vlastního fungování v běžném životě, o tom všem si budeme povídat v cyklu interaktivních přednášek Kdo jsem? (pondělí od 9:00 hod.). Kurzem vás bude provázet koučka, lektorka a průvodkyně osobnostním rozvojem Iveta Hrotková.

 
 

Udělat něco pro své tělo lze i jinak než pohybem. Ve volném pokračování kurzu Zdravá výživa aneb chytře jíst a zdravě se cítit (pondělí od 9:00 hod.) se můžete dozvědět více o tom, co obsahuje naše každodenní jídlo, a srovnat to s tím, co potřebuje naše tělo. Zjistíte, jak a kde hledat složení potravin, čeká vás asistovaný nákup a dostanete tipy na zdravé recepty. Kurzem vás provede Ing. Milena Kostnerová.

 

 

Opravdovými informacemi přímo od zdroje se zabývá téma Děni v Plzni aneb Sociokulturní témata očima Plzeňanů (středa od 13:00 hod.). Dozvíte se, jak je to v našem městě s kriminalitou, co se děje s odpadem, jak se pracuje se zaměstnanci pracovních agentur, jaká je kvalita plzeňské vody, a najdete i další odpovědi na otázky našeho každodenního života v Plzni. Díky návštěvám odborníků z daných oblastí se zjistíte aktuální informace o procesech probíhajících v našem městě, o plánech a možných řešeních a o možnostech angažovanosti obyvatelů pro podporu žití. 

 

Objevte kouzlo ženského tance v rytmu orientální hudby v kurzu Orient s Saidou (každé úterý od 15:30 hod.). Tanec vám pomůže zlepšit pohyblivost, podpoří ženskost vašich pohybů, umožní vám cítit se krásně a smyslně a zbaví vás alespoň na chvíli každodenních starostí. Taneční prvky jsou uzpůsobeny vašemu věku a kondici.

Nejen pro seniory je určeno cvičení Radost tělu i duši. Společně s vámi se lektorka Barbora Bohuslavová bude věnovat kloubní gymnastice a cvičení páteře, cvičení na meridiány – čínské zdravotní cvičení, vnitřnímu uvolňování těla a meditaci, automasáži těla či posilování pánevního dna podle Mojžíšové.

 

Máme ještě několik míst v počítačových kurzech (úterý) a kurzech práce s chytrým telefonem pro seniory (pátek). Nabízíme výuku práce na počítači a práce s internetem ve 4 různých počítačových kurzech (úrovních): Počítač jako parťák 1, Orientuji se a sdílím s přáteli 2, Na síti doma i ve světě 3, Jsem „onlajn“ a mám přehled 4. Při výuce využíváme vlastní notebooky s operačním systémem Windows 10. Tempo výuky je přizpůsobeno účastníkům kurzu. Cílem kurzu Práce s chytrým telefonem je zvládnout základní ovládání moderních telefonů s operačním systémem Android a vědět, jak ho využít pro vlastní potřeby. Kurz nabízíme ve 2 úrovních: Spolu krok po kroku Propojím se s ostatními.

Pro rok 2018/19 nabízíme základní úroveň počítačových kurzů i kurzů práce s chytrým telefonem ZDARMA.


Je kuchyně vaším malým královstvím, máte recepty, o které se chcete podělit, stává se vám, že napečete a potom nemá moučník kdo sníst? Přijďte strávit čas se stejně naladěnými lidmi, pobavte se o svých zkušenostech a přispějte svým umem k výjimečné atmosféře TOTEMu vytvořením domácích dezertů pro návštěvníky klubu Kafíčko v aktivitě Dobroty z kuchyně (středa od 9:00 hod.).

 

Do TOTEMu si můžete přijít také poklábosit o tom, co se děje, v cizím jazyce. Anglicky, francouzsky a španělsky mluvící zveme na konverzace s dobrovolnicemi Sárou ze Španělska a Leilou z Německa. Nezáleží tolik na vaší úrovni, spíše na vůli procvičit se ve vybraném jazyce.

 

Podrobnosti o jednotlivých aktivitách získáte přímo v TOTEMu, Kaznějovská 51, nebo na tel. 377 260 425.


A pozor, volné místo na vás čeká i v TOTEMu na Doubravce, tentokrát pro ty, kteří si chtějí udržet dobrou paměť pravidellným procvičováním. Kurzy Trénování paměti jsou o setkávání lidí a vědomém namáhání mozkových závitů, které se děje přirozenou a zábavnou formou, bez soutěžení a známkování. TOTEM Doubravka právě takový kurz od října do ledna 2018 otevírá. Trénovat paměť budete pod vedením certifikované lektorky Mgr. Marie Blažkové každou středu dopoledne na Gymnáziu Luďka Pika v Plzni na Doubravce. Přeplatné za 14 lekcí činí 600 Kč. Pokud jste to vy, kdo by rád udělal něco pro sebe a svoji paměť, nebo o někom takovém víte, dejte mu o nás vědět. Bližší informace na tel.: 733 746 599 nebo emailem: doubravka@totemplzen.cz.


 

»zpět do archivu aktualit

© 2012 TOTEM, z.s. | grafika Hanja.eu | webdesign Antstudio.cz