Hledání

English Deutsch Czech

Zpět na TOTEM


TOTEM / Aktuality / Na zájezd s TOTEMem?


Na zájezd s TOTEMem?

Rádi bychom od vás získali zpětnou vazbu k pořádání zájezdů v TOTEMu. Chceme zjistit, zda má pro vás zájezd s TOTEMem nějakou přidanou hodnotu oproti zájezdům pořádaným cestovními kancelářemi. Pokud tomu tak je a na TOTEMové zájezdy vyrážíte rádi, chtěli bychom znát váš názor na to, jaké zájezdy by to mohly být.

Pomohlo by nám, kdybyste nám zodpověděl/a pár otázek v anketě ZDE.

Moc děkujeme.

 

Zároveň pro vás máme nabídku prvního letošního, tentokrát dvoudenního zájezdu s TOTEMem:

NP BERCHTESGADEN, ORLÍ HNÍZDO, TRAUNSEE A SALCBURK

27.4. – 28.4.2018

Poznejme to nejkrásnější, čím se pyšní NP Berchtesgaden a fenomenální stavební dílo Orlí hnízdo na zdánlivě nedostupném horském masívu, kde spřádal své hrůzné plány Adolf Hitler. Odhalíme rovněž tajemství dobývaní soli v podzemí. Budeme se kochat městem, kterému sůl dala jméno – Salcburkem. Rodiště W. A. Mozarta se stále pyšní svým nestárnoucím šarmem a elegancí mezi Alpskými masívy. Okouzlí nás i příroda solné komory v oblasti jezera Traunsee.

Cena: 2890,- Kč (do 31.3.2018 akční cena 2690,- Kč)

Cena zahrnuje dopravu klimatizovaným busem, 1x ubytování se snídaní (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), průvodce a zákonné pojištění CK.

Cena nezahrnuje cestovní pojištění a vstupy. Níže uvedené ceny vstupů jsou orientační, zájem o návštěvu vybraných míst je třeba uvést při přihlášení (vstupné se pak hradí průvodci v autobuse)

Společně: Berchtesgaden: Orlí hnízdo – výjezd speciálním autobusem a výtahem 15,10 €; Berchtesgaden: Solný důl 15 €; Gmundner Keramik 8 €.

Individuálně: Berchtesgaden: likérka Enzian zdarma, lanovka na horu Grünberg 17,60 € (jednotlivé zpáteční jízdné) nebo 15,20 € (skupinová zpáteční jízdenka nad 10 osob), Salcburk: pevnost Hohensalzburg 15,20 € (vstup vč. knížecích pokojů a zubačky), Salcburk: Mozartův rodný dům 11 € (dospělí), 9 € (senioři)

Fakultativní služby: ubytování v  jednolůžkovém pokoji za příplatek 700,- Kč; večeře 400,- Kč.

 

Přihlášení a rezervace (rezervace bez úhrady platná týden): Mgr. Veronika Máslová, maslova@totemplzen.cz, tel.: 736 489 754

 

Více k programu zájezdu:

1. den:

V brzkých ranních hodinách odjezd do Německa.

Příjezd do malé obce Obersalzberg v NP Berchtesgaden, která platila za 2. světové války za přísně střeženou zónu a druhé centrum Hitlerovy říše. Výjezd vysokohorskou silnicí a výtahem do proslulého Orlího hnízda – Hitlerovy čajovny na vrcholu hory Kehlstein (1834 m n. m.), procházka a fantastické výhledy na celý NP Berchtesgaden.

Po návštěvě Orlího hnízda se vydáme i k nejčistšímu jezeru v Evropě, jezeru Königssee s nejvyšším vrcholem Berchtesgadenských Alp horou Watzmann (2713 m n. m.). Uvidíme i nejstarší aktivní solný důl v Německu, který funguje již od r. 1517. Solnou komorou a doly nás proveze vláček, čeká nás i plavba po podzemním solném jezeře a seznámení se s těžbou soli.

Na závěr dne bude připravena exkurze tradiční nejstarší likérky v Německu Enzian s možností ochutnávky. Ubytování v hotelu v oblasti Traunsee.

 

2. den:

Zastávka ve městě Gmunden. Malé městečko na kraji jezera Traunsee proslavila nejen oblast solné komory, ale i věhlasná keramika, která se zde vyrábí již od r. 1492. Právě návštěva keramičky Gmundner Keramik a proniknutí do tajů výroby této slavné firmy bude naším cílem. Pokocháme se i nádhernou přírodou a svezeme se lanovkou na horu Grünberg, odkud se nám naskytne dech beroucí pohled na jezero Traunsee a celou oblast solné komory.

Mozartův Salcburk, perla mezi horami. Čeká nás prohlídka historického jádra – rušné náměstí Domplatz s velkolepou katedrálou, Mozartův rodný dům, náměstí Residenzplatz, Getreidegasse, jedna z nejmalebnějších a nejrušnějších ulic historického centra, zahrady zámku Mirabel. Budete mít možnost také navštívit a prohlédnout si proslulou pevnost Hohensalzburg nad městem Salcburk, kam můžete vyjet lanovkou.

Návrat do Plzně kolem 23. hod.

 

Pozn.: Organizace zájezdu ve spolupráci s CK Cestovka Pohoda s.r.o., U Černé věže 26, 370 01 České Budějovice, tel. 385 310 813, www.cestovkapohoda.cz.

 

 

Těšíme se, že se přidáte.

Váš TOTEMový tým

 


»zpět do archivu aktualit

© 2012 TOTEM, z.s. | grafika Hanja.eu | webdesign Antstudio.cz