Hledání

English Deutsch Czech

Zpět na TOTEM


TOTEM / Aktuality / Sousedský jarmark už po šesté


Sousedský jarmark už po šesté

Máme za sebou další ročník sousedské slavnosti, Sousedský jarmark, jednoho z ohnisek oslav Evropského dne sousedů, tentokrát s podtitulem Pod střechou je všední život barevnější.

Opět jsme přizvali mnoho našich sousedů a společně uspořádali krásný odpolední program, který byl plný hudby, tance, tvořivosti, her a tentokrát barevných deštníků. Ale hlavně byl zastavením a „sousedským“ potkáváním se.

Již šestý rok propojujeme organizace, které především v Bolevci pracují jako my s lidmi a věnují se volnočasových programům pro děti či dospělé, kulturním a dalším aktivitám. Prostě umožnují, abychom si v každodennosti mohli najít zábavu, relax, sebeuspokojení, práci na sobě, čas na péči o své zdraví a duši atd. Jako již tradičně jsme nabídli všem organizacím a sousedům, aby to co dělají pro svůj okruh zájemců a ve svých centrech, klubovnách a místnostech, vynesli ven na světlo a nabídli všem kolemjdoucím sousedům.

Přes nejistou předpověď se na nás většinu dne smálo slunce a ani několik malých přeháněk nenarušilo program. Sousedského dne se zúčastnily stovky lidí a velmi mnoho dětí. Pro všechny byl připraven pestrý kulturní program a ještě navíc zážitková hra, kde si mohli účastníci vyzkoušet, jak různě lze trávit volný/mimopracovní čas, aby byl všední život barevnější. Odměnou za navštívení všech stanovišť byla možnost zařazení do slosování o krásné TOTEMové ceny, ale i sladká a osvěžující odměna v podobě zmrzliny s deštníčkem pro každého.

Mimo hru se program odehrával tradičně na třech scénách: JEVIŠTĚ, TRŽIŠTĚ a PODJEVIŠTNÍ SCÉNA. Na JEVIŠTI se vystřídala hudební uskupení Andílci, Jamáček, Seniorkapela, Na Skok, ČTYŘiTETy, KOST.

Na PODJEVIŠTNÍ SCÉNĚ předvedly své programy Latino klub, Zumba s Janou, DZP Nováček a Jitřenka, Kroužek lidových tanců Boleváček, Orient se SAIDOU, Karatedó Steklý, ADETO, Spider Dance Company.

TRŽIŠTĚ nabízelo možnost něco krásného si vyrobit, koupit si koření či maličkost od šikovných sousedů nebo se třeba projet na koloběžce.

Nakonec jsme se sešli u ohně při sousedské večeři, kterou podpořila potravinovým balíčkem organizace Plzeň 2015. K poslechu nám zahrál na kytaru Láďa Šimon.

Letošní ročník finančně podpořil Magistrát města Plzně a ÚMO Plzeň 1, za což jim patří velký dík. Bez jejich podpory by akce podobného rozsahu nebyla možná. Poděkování, ale také patří organizačnímu týmu TOTEMu, mnoha dobrovolníkům, kteří byli společně s týmem vždy tam, kde bylo potřeba. O celou akci se tak staralo na čtyři desítky lidí a každá ruka se hodila. O oběd pro účastníky se opět, jako již tradičně, postaraly naše úžasné kolegyně a také sousedská skupina Zdravé jádro z domu poblíž TOTEMu. Celý program moderoval velmi profesionálně a velmi srdečně Stanislav Jurík.

A další ročník? No přece poslední květnovou sobotu 2020!

 

Jak to probíhalo letos, můžete vidět na fotografiích zde.

 

 

»zpět do archivu aktualit

© 2012 TOTEM, z.s. | grafika Hanja.eu | webdesign Antstudio.cz