Hledání

English Deutsch Czech

Zpět na TOTEM


TOTEM / Aktuality / TOTEMový rozcestník na únor


TOTEMový rozcestník na únor

I když opravdové jaro není zas tak daleko a únor nepatří mezi nejchladnější měsíce v roce, může o sobě paní zima dát ještě pořádně vědět – přijde nenadálý mráz, napadne sníh a ptáci, kteří se v teplejších dnech už začali vesele ozývat, zas posmutní. Však vám taky určitě dělá dobře, když vás na tváři nesměle zašimrá sluníčko. Opeřené zpěváčky můžeme zkusit rozveselit hrstí ptačího zobání na přilepšenou a vás snad v posledních zimních dnech rozptýlí některá z akcí TOTEMového rozcestníku.

6. 2., 13. 2. a 20. 2. 2018 | 13:30–15:30 | Práce s chytrým telefonem

Kurz

Válčíte se svým dotykovým telefonem, který prostě „neposlouchá“? Nemůžete najít některé funkce, vyfocené fotografie či vás trápí jiné záludnosti? Pak jsme pro vás připravili kurz pod vedením Romana Miškovčíka, který se v rámci tří navazujících setkání bude zabývat funkcemi chytrých telefonů, jejich nastavením a používáním, ale také základními bezpečnostními opatřeními při jejich používání. S sebou: vlastní „chytrý” (dotykový) telefon, kabel pro připojení k PC, nabíjecí kabel a návod k telefonu, pokud jej máte. Kurz bude orientován hlavně na telefony s operačním systémem ANDROID. Cena kurzu 400,- Kč. Rezervace nutná.

7. 2., 21. 2. 2018 | 16:00–19:00 | Dobrokavárna

Nabízíme příležitost získat informace o možnostech dobrovolnické služby v regionu; o jednorázových akcích, při kterých je možné přiložit ruku k dílu, anebo třeba podepsat dobrovolnickou smlouvu; vyřešit problémy, které se na vaší dobrovolnické cestě objeví; připravit si vlastní dobrovolnický projekt, s nímž vám rádi pomůžeme a který rádi podpoříme.

7. 2., 21. 2. 2018 | 16:00–18:00 | Hravá kavárna aneb Odpoledne deskových her v klubu Kafíčko

Přijďte si do TOTEMu vyzkoušet při dobré kávě či čaji známé i méně známé společenské hry. Klub je zdarma a otevřený každému bez omezení věku.

8. 2. 2018 | Pochybné suvenýry aneb zločiny v divočině

Exkurze

Zážitkový program Environmentálního centra Lüftnerka v Zoologické a botanické zahradě města Plzně vás seznámí s problematikou nelegálního obchodu se zvířaty. Budeme si povídat o úmluvě CITES a jejím významu pro obchod s ohroženými zvířaty. Dozvíme se, jaké nekalé praktiky využívají pytláci a pašeráci, a jakou roli v obchodu se zvířaty hrají turisté. Společně budeme hledat možnosti, jak přispět k zachování ohrožených druhů zvířat. Podrobné informace po přihlášení. Rezervace nutná.

12. 2. 2018 | 15:00 | Orientální tanec se Zdeňkou Raškovou

Pohybový klub

Objevte kouzlo ženského tance v rytmu orientální hudby. Čekají vás taneční prvky, které jsou uzpůsobeny vašemu věku a kondici. Tanec zlepšuje pohyblivost, podporuje ženskost pohybů, umožní vám cítit se krásně a smyslně a oprostí vás alespoň na chvíli od každodenních starostí. S sebou pohodlný/ sportovní oděv či velký šátek kolem pasu. Pohybový klub je určen těm, kteří v TOTEMu nemají příležitost cvičit pravidelně zdarma. Rezervace nutná.

12. 2. 2018 | 16:00 | Jana Bílková: Mám ráda les

Vernisáž výstavy

Srdečně zveme na vernisáž výstavy fotografií lesních zátiší a pohledů na lesní zákoutí od Jany Bílkové, členky skupiny TOTEM Art. Nechte se naladit na blížící se jarní a letní vycházky do lesů ženou, která právě při svých výletech fotografie „ulovila“.

13. 2. 2018 | 17:00 | Podvečer s palestinskou otázkou

Beseda

Alexandra Pleskačová vás provede důležitými momenty historie území Palestiny, nazývané také Země zaslíbená, Svatá země či Země izraelská. Jak se stalo, že v této krásné zemi začal izraelskopalestinský konflikt a lidé začali emigrovat? Chcete slyšet informace ze setkání tváří v tvář neovlivněné politickou nebo mediální propagandou? Alexandra Pleskačová představí své zkušenosti z uprchlického tábora al-Askar, kde jako dobrovolnice pracovala v dětském centru, nastíní lokální podmínky, každodenní obtíže místních obyvatel a důvody frustrace palestinské populace. Povídání bude okořeněno fotografiemi z této zajímavé výpravy. Rezervace nutná.

14. 2. 2018 | Krásná vycházka do okolí Malesic

Na vycházku tentokrát dojedeme MHD do Malesic. Podíváme se na zříceninu hradu Kyjov, na Malesickou skálu a kolem kaple Panny Marie Pomocné dojdeme do Radčic. Zpět do Plzně se vrátíme MHD. Náročnější terén vzhledem k počasí, stoupání. Celkem 6,5 km. Rezervace nutná.

19. 2. 2018 | 16:00 | Sdílení s Janou Lexovou

Dříve, než zaplavily naše domácnosti a veřejné prostředí moderní sdělovací a informační prostředky, museli lidé sami aktivně vyhledávat a vymýšlet příležitosti k zábavě a výměně informací. Vraťme ten čas zpět a přijměme příležitost setkávání se pod vedením JUDr. Jany Lexové. Společné rozhovory se budou týkat sdílení osobních zkušeností, dobrých i špatných zážitků, různých osobních i společenských problémů atd.

20. 2. 2018 | 16:00–18:00 | Taneční odpoledne se Seniorkapelou

Přijďte si zatančit, nebo jen zazpívat za doprovodu jednoho z TOTEMových seniorských souborů. Návštěvníci mohou taneční přestávky zpestřit písní, básní nebo krátkým příběhem. Na setkání se všemi příznivci se těší Seniorkapela. Vstupné dobrovolné.

25. 2. 2018 | Výlet za kaolinem s Evou Haunerovou

Rádi chodíte, poznáváte nová místa a trávíte čas na čerstvém vzduchu? Pro vás jsme připravili nové procházky. S Evou Haunerovou navštívíte oblast s několika bývalými doly na kaolin, z kterých jsou dnes romantická jezírka, uvidíte také obří pískoviště. Čeká vás 13 kilometrů nenáročným terénem z Horní Břízy do Kaznějova. Plánuje se i posezení v restauraci a prohlížení starých fotografií z historie těžby koalinu. Informace o srazu při přihlášení. Rezervace nutná.

26. 2. 2018 | 16:00 | Na kus řeči s…

Jaroslavem Kopejtkem

Pozvání do další besedy z cyklu setkávání se se známými osobnostmi přijal rozhlasový redaktor a muzikant Jaroslav Kopejtko. Moderuje tentokrát Květa Bodollová. Vstupné dobrovolné.

27. 2. 2018 | 10:00 | TOTEM zpátky na Doubravce

Společenský program v OD Doubravka

Tímto vás srdečně zveme na seznamovací akci do OD Centrum Doubravka, kde se můžete těšit na ukázky tanečního vystoupení, živou hudbu či kreativní dílny pro všechny bez ohledu na věk. Dozvíte se také více o našich plánovaných aktivitách na měsíc březen, které pro vás na Doubravce připravujeme.

27. 2. 2018 | 18:00 | Honzíkova cesta …do Peru

Cestovatelské promítání

Povídání Honzy Jenčíka o tom, jak se totální cestovatelský poleno, bez valných zkušeností a znalosti jazyka, rozhodne překročit kuřinci pokrytý dvorek pohodlného života a vyrazí na výlet do Peru. Uslyšíte a na fotkách uvidíte, jak se Honza hádal s ochránci přírody během Salkantay treku na Machu Picchu, jak se ztratil ve výškách nad 4000 m.n.m na málo známém Ausangate treku, jak se stal dobrovolníkem u neziskovky All Hands and Hearts a další neuvěřitelné zážitky. Tento cestovatelský špíz bude protknut zážitky a osobními dojmy v bio eko kvalitě. Budete u vytržení. „Taky jsem byl“, říká. A o tom to celé vlastně bude. Vstupné dobrovolné. Rezervace nutná.

28. 2. 2018 | 17:00 | Jak se plní sny aneb Skládali jsme cihlu k cihle (TOTEM, z.s. 2007–2017)

Beseda

Srdečně zveme na povídání s ředitelkou TOTEMu Bc. Vlastimilou Faiferlíkovou spojené s promítáním historických fotografií o tom, jak se rodila myšlenka TOTEMového domu, jak se naplňoval velký sen a kam směrujeme po deseti letech. Rezervace nutná.


Rezervace míst a další informace na tel. 377 260 425, rezervace@totemplzen.cz.Vážení klienti, přátelé a příznivci TOTEMu a TOTEMového „Setkávání se“.

Máme velkou radost, že s vámi můžeme sdílet úžasné zprávy, protože díky nim je pak jak náš, tak váš život pestřejší.

I díky vaší přízni, pozitivním ohlasům na naše služby a programy, jsme byli požádáni primátorem města Plzně Martinem Zrzaveckým a Radou města Plzně, abychom centrum s podobnými programy otevřeli i v dalších městských obvodech v Plzni.

Díky tomu, dokážeme uspokojit další řadu zájemců a přiblížit některé naše programy víc k lidem a jejich domovům.

Od ledna 2018 malými, ale jistými kroky směřujeme k otevření dvou nových poboček TOTEMu, a to na Doubravce a na Nové Hospodě. Nabízet tam budeme takové programy, které jsou osvědčené realizací v Bolevci, ale i programy zcela nové, unikátní a takové, které budou vycházet z potřeb těchto obvodů.

I tato centra budou nabízet programy pro všechny bez ohledu na místo jejich bydliště, rozšíří stávající nabídku do dalších obvodů.

V centrech budou postupně vznikat i programy zcela unikátní, neplánujeme přesouvat ani na Doubravku, ani na Novou Hospodu skupiny, které nyní docházejí do centra v Bolevci.

Protože na obou místech se teprve připravují a budou se rekonstruovat vhodné prostory, bude program prozatím probíhat v organizacích, které nás přijaly za své partnery.

První dvě akce, které se přímo dotýkají vzniku nových center, jsou TOTEM zpátky na Doubravce a Jak se plní sny aneb Skládali jsme cihlu k cihle, povídání o tom, jak vznikal TOTEMový dům v Bolevci. Podrobnosti najdete v TOTEMovém rozcestníku. Budeme moc rádi, když nás podpoříte a přijdete na Doubravku na naše společenské setkání v OD Centrum Doubravka.

Kompletní přehled akcí, včetně místa jejich konání, najdete vždy mimo jiné v TOTEMovém rozcestníku, na TOTEMovém webu, nebo na recepci v TOTEMu v Bolevci.

Jsme moc rádi, že kráčíte s námi a že je vás tolik, pro které TOTEM znamená příležitost k naplněnému životu v každém věku, a že dokážeme díky novým pobočkám rozšířit naše řady a tím podpořit vědomí, že Plzeň je krásné místo k žití.

Na další „Setkávání se...“ ať už v Bolevci, nebo na Doubravce či na Nové Hospodě se za celý pracovní tým TOTEMu těší


Bc. Vlasta Faiferlíková, ředitelka TOTEM, z.s.»zpět do archivu aktualit

© 2012 TOTEM, z.s. | grafika Hanja.eu | webdesign Antstudio.cz