Hledání

English Deutsch Czech

Zpět na TOTEM


TOTEM / Aktuality / Volná místa v TOTEMových aktivitách


Volná místa v TOTEMových aktivitách

První pololetí roku 2017/2018 se co nevidět přehoupne ve druhé, zimní semestr se změní na letní a v TOTEMu budeme pokračovat s pravidelnými aktivitami, takže pokud byste se chtěli zapojit, můžeme vám nabídnout volná místa v některých aktivitách. V příloze (zde) najdete informace o výši předplatného, počtu setkání a termínu začátku v 2. pololetí nebo v letním semestru 2017/2018.

Pohybové aktivity

Orient se Saidou

Objevte kouzlo ženského tance v rytmu orientální hudby. Čekají vás taneční prvky, které jsou uzpůsobeny Vašemu věku a kondici. Tanec Vám pomůže zlepšit pohyblivost, podpořit ženskost pohybů, umožní Vám cítit se krásně a smyslně a oprostí Vás alespoň na chvíli od každodenních starostí. Z naučených kroků budete mít možnost nacvičit jednoduché i složitější choreografie. 

lektor: Mgr. Zdeňka Rašková

   úterý 15:30-16:30 hod.   

volná místa

Taneční chvilka pro tebe

Máte chuť se odreagovat? Lahodí vašim uším bubínky orientální hudby? Rády tančíte? Chcete v dnešním chaotickém světě udělat chvíli jen pro sebe? Taneční chvilka je určena pro ženy, které mají chuť si zatančit a odreagovat se v rytmu břišního tance, odpočinout si a popovídat si na různá témata, jak pečovat o tělo i duši. 

lektor: Mgr. Ivana Horká   

čtvrtek 19:00-20:30 hod.

(1x za 14 dní)

  1 volné místo

Jazykové aktivity

Pokud již máte nějaké základy v jednom z těchto jazyků, anebo jste již pokročilí, zapište se do některého z anglických jazykových kurzů podle Vaší úrovně. Před zařazením do kteréhokoliv jazykového kurzu je nutná konzultace s koordinátorkou kvůli následnému rozřazení podle úrovně do skupiny.

Angličtina 1. skupina (Mgr. František Běloch)     pondělí 10:30-12:00 hod.     volná místa
Angličtina 3. skupina (Jana Majnerová)    středa 11:00-12:30 hod.    volná místa
Angličtina 7. skupina (Jana Majnerová)    čtvrtek 13:00-14:30 hod.    volná místa
Angličtina 10. Skupina (Dagmar Hermanová)    úterý 8:30-10:00 hod.    3 volná místa
Angličtina 12. skupina (Hana Urbanová)    čtvrtek 15:30-17:00 hod.    3 volná místa
Konverzace AJ (středa)    středa 9:45-10:45 hod.    volná místa

 

Počítačové aktivity

 Výuka práce na počítači a práce s internetem pro začátečníky, méně i více pokročilé.

PC kurz pro začátečníky (březen)    úterý 9:00-11:00 hod.    volná místa
PC kurz pro mírně pokročilé (březen)   úterý 11:15-13:15 hod.   volná místa

Kurz práce s chytrým telefonem

Cílem kurzu je zvládnout základní ovládání moderních telefonů s operačním systémem Android, umět si přístroj  nastavit a používat podle vlastních potřeb. V kurzu se dozvíte informace o Vašem telefonu, představíme si druhy přístrojů, příslušenství, SIM karty, základní popis a ovládání OS Android, základní nastavení telefonu, vyzvánění, ztišení a režimy omezení. Naučíme se upravovat plochy telefonu, psaní SMS a MMS, podíváme se na kontakty, přímé vytáčení, černou listinu, skupiny kontaktů, Widgety a zástupce Wifi. Ukážeme si funkce jako internet, fotoaparát, focení, autofocus, zajímavé a často používané aplikace (FB, hudba,  mapy, rádio,  diktafon, apod.). Budeme pracovat také s kalendářem, hodinami, budíkem, stopkami, zálohováním dat,  připojením k PC, kopírováním fotek do PC, exportem/importem kontaktů a dozvíme se, jak šetřit baterii,  aby přístroj vydržel na jedno nabití co nejdéle.

 lektor: Roman Miškovčík  

úterý 13:30-15:30 hod. 

(6.2., 13.2. a 20.2.)

  volná místa

Akademie třetího věku

Štěstí jako životní styl

Přejete si být šťastní a hledáte cesty, jak na to? Věřili byste, že respektem k sobě samým, ke druhým a od druhých můžete naleznout vnitřní klid a pocit štěstí? V kurzu se dozvíte, jak můžete pracovat se svou myslí, jak přistupovat ke svému tělu a jak porozumět svojí duši. Pomocí různých technik – koučování, meditace, vizualizace, práce s obrázky, apod. se budeme učit sebepoznávání. Jedině poznáním sebe sama, uvědoměním a akceptací všech vašich světlých i stinných stránek, můžete zažívat kýženou jistotu, klid a vyrovnanost bez ohledu na to, před kým nebo čím právě stojíte.

lektor: Iveta Hrotková

  

pondělí 9:00 hod.

  

volná místa

Zdravá výživa 

Zajímá Vás vliv výživy na naše zdraví? Víte, jaké živiny jsou pro Váš organismus nezbytné, aby dobře fungoval i do vysokého věku? Chcete se přesvědčit, zda svým jídelníčkem dáváte tělu všechno, co potřebuje? V kurzu se dozvíte, které složky potravy jsou pro naše tělo důležité, ve kterých potravinách je najdete, a jak je kombinovat, aby si člověk pochutnal a zároveň si neubližoval. Poznejte své tělo a dopřejte mu vše, co potřebuje.

lektor: Ing. Milena Kostnerová

  pondělí 9:00 hod.   1 volné místo

Palčivá témata současnosti

Cílem kurzu je seznámit posluchače a posluchačky s aktuálním děním ve světě. Lektorka se zaměří na více i méně medializovaná témata, která hýbou současným světovým děním. Společně se podíváte nejen na problémy a výzvy současnosti, ale i na jejich možná řešení. Důraz bude kladen především na interaktivní formu vedení kurzu a aktivní zapojení do diskuze. Pokud se chcete dozvědět více o současném světovém dění, které ovlivňuje naše životy, a nebýt jen pasivními příjemci mediálních zpráv, neváhejte se připojit!

lektor: Mgr. Iveta Ptáčníková

  středa 13:00 hod.   volná místa

Toulky domovem se Lvem

Rádi cestujete po Čechách a hledáte tipy pro svoje výlety, nebo už Vás cestování zmáhá, ale přesto chcete poznávat českou krajinu? Ve spolupráci se Společností Lva z Rožmitálu, z.s. se můžete skrze fotografie a poutavá vyprávění přednášejících seznámit s krásnými zákoutími po celé České republice. Cílem našeho virtuálního cestování budou české hory, pohoří a místa se zajímavými přírodními úkazy.

 lektoři ze Společnosti Lva z Rožmitálu

  úterý 9:00 hod.   1 volné místo

Putování po českých krajích ST B

Zajímavé kouty českých krajů navštíví účastníci kurzů s lektorem Jiřím Oudesem. V rámci Putování po českých krajích nabízíme 3 skupiny, které se liší v turistické a časové náročnosti. Doprava za turistickými cíli probíhá převážně vlakem.

lektor: Jiří Oudes

  středa   1 volné místo

Základy astronomie

Astronomie je obor velmi rychle se rozvíjející a přinášející řadu zajímavých informací i obrazového materiálu získaného pozemními i kosmickými dalekohledy a průzkumnými sondami. V tomto tématu se zaměříme na naši Sluneční soustavu – krátce nahlédneme do historie, podrobněji se podíváme na naši nejbližší hvězdu – Slunce, představíme si malé i velké planety a nezapomeneme ani na měsíce pohybující se kolem některých planet. Ukážeme si i planetky, komety a další objekty meziplanetární hmoty. Po dohodě bude možné zúčastnit se i praktických astronomických pozorování.

lektor: Lumír Honzík

   úterý 10:30 hod.   volná místa

Lidé a jaderná energie

Podívejte se s námi ještě hlouběji pod povrch předsudků, bourejme společně mýty a nepravdy a dál objevujme vědu spojenou s výrobou a využíváním „jádra“. Budeme se věnovat jaderným elektrárnám a dalším jaderným zařízením, např. v kosmu nebo pro pohon plavidel, blíže se podíváme také na Národní akční plán rozvoje jaderné energetiky v ČR a dozvíme spoustu dalších „jaderných“ zajímavostí.

 lektor: Ing. Jan Zdebor, CSc.

  úterý 9:00-11:00 hod.   volná místa

 

 

 

»zpět do archivu aktualit

© 2012 TOTEM, z.s. | grafika Hanja.eu | webdesign Antstudio.cz