Hledání

English Deutsch Czech

Zpět na TOTEM


TOTEM / Ostatní aktivity / Aktuality / Páteční podvečer v TOTEMu...


Páteční podvečer v TOTEMu...

Pátek 31.5.2019 se TOTEM rozehrál všemi tóny a později v podvečer i rozvoněl mnoha vůněmi. Nejdříve jsme otevřeli divadelní sál a pustili si do duše krásné tóny písniček, jako „Hledám děvče na neděli“, „Čas rozchodů“ či „Až se k nám právo vrátí“. Tyhle a další písně kytarového dua Laser Boys (Jaromír Hamet a Milan Hes) doprovodily atmosféru scénického čtení divadelního klubu Světlonoš(ž)ky s názvem Co vy na to? Soubor povídek, minutových rozhlasových her, ale i poezie v provedení tří žen našeho TOTEMového seniorského divadelního souboru byl i ve své další repríze krásným zastavením v pátečním čase. Těsně před představením se zatáhlo a spustil veliký déšť, ale energie představení roztrhala i mraky a diváci odcházeli krásně naladěni a rozezvučení do slunného podvečera.

A v TOTEMu jsme pokračovali. Divadlo vystřídala jiná forma tvůrčí činnosti, divadelní sál jsme vyměnili za atelier a pustili se do výroby jarních věnců. Slaměné korpusy se po hodině našim přičiněním a pod vedením úžasné lektorky, floristky Lucie Boříkové, změnily v krásné a voňavé věnečky. Snad proto, že jsme využívali jen to, co právě roste a kvete všude kolem nás, snad proto, že byl „konečně pátek“, snad protože se sešli úžasní lidé od seniorů až k dětem.... to byl krásný zážitek, krásný páteční večer. A znovu mě napadá již několik let doutnající myšlenka, uvést v život tyhle tvořivé podvečerní pátky. Pátky, které bychom si dali jako dárek my všechny „upracované“, „překombinované“, „logistikou převozu dětí, nákupů zahlcené“ ženy. Takový dýchánek 1x za 14 dnů, tři týdny či měsíc svěřit se do rukou někoho, kdo cokoli umí....to je sen. Možná už dojde k jeho naplnění. Přidal by se někdo?

Za páteční večer se ještě sluší poděkovat těm, kteří dlouhodobě podporují naše seniorské divadlo: Ministerstvo kultury a Plzeňský kraj, a těm, kteří podporují naše zahradnické aktivity a návrat k přírodě kolem nás: Nadační fond Zelený poklad.

 

Fotky z obou akcí najdete zde: Co vy na to? a Věnčení.

»zpět do archivu aktualit

© 2012 TOTEM, z.s. | grafika Hanja.eu | webdesign Antstudio.cz