Hledání

English Deutsch Czech

Zpět na TOTEM


TOTEM / Totem pro seniory / Akademie třetího věku / Obory / Historie a místopis


Historie a místopis

Obor je zaměřen na poznávání míst a osob, která jsou zajímavá nejen z historického pohledu, ale mají svůj význam i v oblasti regionu, místní kultury, životního prostředí a estetiky. Můžete se těšit na zajímavé kouty v evropských zemích, poznávání Plzně, jak ji možná neznáte, památky zvenku i zevnitř, výlety pěšky či prostřednictvím promítacího plátna.

Pro akademický rok 2019/2020 jsme pro vás připravili tato témata:

(Ne)známé osobnosti, které ovlivnily životy Plzeňanů

Tým lektorů si pro vás připravil nahlédnutí pod pokličku života zajímavých (ne)známých osobností a jejich vliv na Plzeň v oblasti kultury, politiky, školství, církve a dalších. Zajímá vás například, jak to bylo se zakladatelem pivovarského muzea Janem Hejtmánkem, jak povznášel český duch František Schwarz a František Kříž, jak ovlivňovala politika duch města za doby Josefa Čipery, Františka Lukavského, Eduarda Šimka? Zajímají vás historická data v souvislostech a příbězích, chcete vědět víc než ostatní? Pokud ano, neváhejte se přihlásit.

Tématem bude provázet Mgr. Jana Růžičková, PhDr. Dagmar Hudecová a PhDr. Karel Řeháček

Termíny v ZS: úterý jednou měsíčně 24.9., 22.10., 19.11., 17.12.2019 od 10:00 hod.

 

Toulky se Lvem na jih Evropy

Rádi cestujete a hledáte tipy pro svoje výlety, nebo už vás cestování zmáhá, ale přesto chcete poznávat nová místa? Ve spolupráci se Společností Lva z Rožmitálu, z.s. se můžete skrze fotografie, videa a poutavá vyprávění přednášejících seznámit s krásnými a zajímavými místy. Letos se zaměříme na jih Evropy.

Tématem vás bude provázet Společnost Lva z Rožmitálu

Termíny v ZS: úterý jednou měsíčně 8.10., 12.11., 10.12.2019 a 14.1.2020 od 9:00 hod.


Příběhy plzeňských míst

Společně s Janem Hajšmanem budeme opět navštěvovat a poznávat méně známá místa v Plzni a jejím nejbližším okolí. Tentokrát budou vycházky rovnoměrněji rozložené po území města. Navštívíme některé kopce, skrytá údolí, známé i méně známé památky a objevíme jejich pestrou minulost a příběhy s nimi spojené. Tak neseďte doma a pojďte zažít Plzeň na vlastní oči a nohy!

Tématem bude provázet Jan Hajšman.

Termíny v ZS: čtvrtek jednou měsíčně 26.9., 24.10., 21.11., 19.12.2019 odpoledne.

© 2012 TOTEM, z.s. | grafika Hanja.eu | webdesign Antstudio.cz