Hledání

English Deutsch Czech

Zpět na TOTEM

Nauka o člověku

Obor je zaměřen na sebepoznání, získávání poznatků o lidské psychice a zákonitostech jejího fungování, orientuje se rovněž na zdravý životní styl a alternativní medicínu.

Pro akademický rok 2019/2020 jsme pro vás připravili tato témata:

Psychologie osobnosti

Volné pokračování přednášek o psychologii, tento rok z pohledu tzv. transakční analýzy amerického psychiatra Erika Berna. Vše, co si s druhým vyměníme, od pohledu až po slova a gesta, jsou transakce. Výměny závisí na našich vnitřních postojích – egu a zásadně ovlivňují kvalitu našich vztahů a způsob komunikace. Chcete se dozvědět, jak se projevuje vaše dospělé, rodičovské a dětské ego a jak jsou spojeni s vašimi postoji v každodenním životě?  Způsob, jakým nahlížíme na sebe i ostatní, pak určuje míru naší životní spokojenosti. Chcete vědět víc? Přijďte spolu s námi odkrývat dosud nepoznaná zákoutí komunikace a pohlédnout na osobnost z jiného úhlu.

Kurzem bude provázet koučka, lektorka a průvodkyně osobnostním rozvojem Iveta Hrotková.

Termíny kurzů v ZS: pondělí jednou měsíčně: 7.10., 4.11., 2.12.2019 a 13.1.2020 od 9:00 hod.


Zdravá výživa aneb Jak na to prakticky

Zajímá vás vliv výživy na naše zdraví? Víte, jaké živiny jsou pro váš organismus nezbytné, aby dobře fungoval i do vysokého věku? Chcete se naučit, jak svým jídelníčkem dávat tělu všechno, co potřebuje? V letošním posledním volném pokračování  kurzu si ukážeme, jak konkrétní jídla připravit, z jakých surovin a jak je dobře vybrat, budeme sdílet postupy a vychytávky. Při hodině dostanete návod, pokrmy si v klidu domova vyzkoušíte a na následující hodině budeme uvařené ochutnávat a předávat si zkušenosti. Poznejte své tělo s Ing. Milenou Kostnerovou a dopřejte mu na talíři vše, co potřebuje.

Termíny kurzů v ZS: pondělí jednou měsíčně: 14.10., 11.11., 9.12.2019 a 20.1.2020 od 9:00 hod.


Zdraví v pohybu

Chcete se dozvědět více o zdravém cvičení v každém věku, vlivu cvičení na lidský organismus, správném držení těla, funkčním tréninku a o motivaci k pohybu? V tomto tématu se mimo jiné získáte i spoustu užitečných informací o správném pohybu doma či venku. Veškeré cviky si rovněž prakticky vyzkoušíte a naučíte se, jak správně protáhnout zkrácené svaly a posílit svaly ochablé, a tím zlepšit celkové držení těla a odstranit bolesti páteře. Také si budeme povídat i o aktuálních pohybových trendech.

Kurzem bude provázet Mgr. Tomáš Hůrka.

Termíny kurzů v ZS: pondělí jednou měsíčně: 30.9., 21.10., 25.11., 16.12.2019 od 13:00 hod.


Zdraví v myšlení

Známé i neznámé poznatky z psychologie tak trochu jinak a na vlastní kůži. V průběhu setkávání budeme hledat souvislosti mezi lidským myšlením a zdravím člověka, podíváme se na některé složky osobnosti v méně známých souvislostech a z jiných úhlů. Budeme společně pátrat po tom, co ovlivňuje naše myšlení, jaké jsou jeho silné stránky a co nás naopak brzdí. Budeme rozvíjet kreativitu, logický úsudek i paměť. Budeme se učit, jak svým myšlením pozitivně ovlivňovat sebe i své okolí. Součástí setkávání budou také praktické ukázky a činnosti, osobnostní dotazníky a jejich vyhodnocení. S Mgr. Lenkou Kleisnerovou se vydejte pátrat do lidské mysli.

Termíny kurzů v ZS: středa jednou měsíčně: 9.10., 6.11., 4.12.2019 a 22.1.2020 od 13:00 hod.

© 2012 TOTEM, z.s. | grafika Hanja.eu | webdesign Antstudio.cz