Hledání

English Deutsch Czech

Zpět na TOTEM

Věda a technika

V rámci oboru se účastníci seznámí s různými oblastmi vědy a techniky. V tématu Základy astronomie přímo v plzeňské hvězdárně budeme pokračovat s poznáváním blízkého i vzdáleného vesmíru, v tématu Zoo jinak se opět vrátíme do plzeňské zoo, abychom mohli hlouběji proniknout do tajů říše zvířat. Znovu také zařazujeme Výpravy za poznáním – kurz spojený s exkurzemi do různých organizací a podniků v Plzni a blízkém okolí.

Pro akademický rok 2019/2020 jsme pro vás připravili tato témata:

Základy astronomie

V pokračování tohoto tématu se zaměříme na to, co nás na noční obloze láká k pozorování – Měsíc a hvězdy, a pozornost budeme věnovat i kosmonautice. Zjistíme, jaké byly první kroky do vesmíru, budeme se zabývat přistáním na Měsíci a zkusíme poodhalit záhadu Gagarinovy smrti. Důkladně prozkoumáme Měsíc, našeho vesmírného souseda, zkusíme se zorientovat na obloze a budeme pracovat s otáčivou mapou oblohy. O hvězdách se dozvíme i to, jak se rodí, jak žijí a jak umírají. Po dohodě bude možné zúčastnit se i praktických astronomických pozorování.

Termíny kurzů v ZS: úterý jednou měsíčně 1.10., 29.10., 26.11.2019 a 21.1.2020 od 10:30 hod.

Lektorem kurzů je Lumír Honzík z plzeňské pobočky Hvězdárny v Rokycanech a Plzni

                                                    

Zoo jinak

Máte rádi faunu? Lákají vás perličky o říši zvířat? Chcete se nejen učit, ale i poznávat na vlastní oči? V tomto tématu máte možnost získat mnoho informací o zvířatech od nejpovolanějších, a to přímo v lůně plzeňské zoo. Půjde o kombinaci přednášek s prohlídkami pavilónů.

Termíny kurzů v ZS: pátek jednou měsíčně 4.10., 8.11., 6.12.2019 a 10.1.2020 od 9:15 hod.

Kurzem vás provedou lektoři environmentálního centra Lüftnerka a ZOO a BZ Plzeň.

 

Výpravy za poznáním

Po přestávce a díky trvalému zájmu znovu nabízíme (opakujeme) oblíbený kurz spojený s exkurzemi do různých organizací a podniků v Plzni a blízkém okolí. Můžete tak přímo u zdroje poznat, jak fungují, čím se zabývají nebo co vyrábějí a jak jsou prospěšné nebo čím jsou zajímavé. V tomto roce se zaměříme na ty, které nám pomáhají, zachraňují nás a starají se o naše bezpečí.

Termíny kurzů v ZS: čtvrtek jednou měsíčně  19.9. (od 15:00 hod.), 17.10., 14.11. a 12.12.2019 dopoloedne  

Průvodcem (lektorem) vám bude vždy odborník z navštívené organizace.© 2012 TOTEM, z.s. | grafika Hanja.eu | webdesign Antstudio.cz