Hledání

English Deutsch Czech

Zpět na TOTEM


TOTEM / Totem pro seniory / Aktuality / Volná místa v TOTEMových aktivitách


Volná místa v TOTEMových aktivitách

První pololetí roku 2018/2019 se co nevidět přehoupne ve druhé, zimní semestr se změní na letní a v TOTEMu v Bolevci budeme pokračovat s pravidelnými aktivitami, takže pokud byste se chtěli zapojit, můžeme vám nabídnout volná místa v některých aktivitách. Přihlásit se nyní můžete do 15.2.2019 na recepci.

Pohybové aktivity

Orient se Saidou

Objevte kouzlo ženského tance v rytmu orientální hudby. Čekají vás taneční prvky, které jsou uzpůsobeny Vašemu věku a kondici. Tanec Vám pomůže zlepšit pohyblivost, podpořit ženskost pohybů, umožní Vám cítit se krásně a smyslně a oprostí Vás alespoň na chvíli od každodenních starostí. Z naučených kroků budete mít možnost nacvičit jednoduché i složitější choreografie. Předplatné 825 Kč / 15 lekcí.

lektor: Mgr. Zdeňka Rašková

   úterý 15:30-16:30 hod.   

4 volná místa

Taneční chvilka pro tebe

Máte chuť se odreagovat? Lahodí vašim uším bubínky orientální hudby? Rády tančíte? Chcete v dnešním chaotickém světě udělat chvíli jen pro sebe? Taneční chvilka je určena pro ženy, které mají chuť si zatančit a odreagovat se v rytmu břišního tance, odpočinout si a popovídat si na různá témata, jak pečovat o tělo i duši. Předplatné 315 Kč / 9 lekcí.

lektor: Mgr. Ivana Horká   

čtvrtek 19:00-20:30 hod. (1x za 14 dní)

  volná místa

Latino klub

Volné pokračování tanečních hodin zaměřených na prožitek z tance, rozpohybování těla jako symbolu ženskosti a naučení základních kroků latinsko-amerických tanců upravených speciálně pro ženy – jednotlivce. Budeme probírat základní kroky tanců chacha, rumba, jive, samba, mambo, salsa a dalších. Kroky potom budeme propojovat do jednoduchých choreografií. Přijďte si zatančit společně!  Předplatné 825 Kč / 15 lekcí.

lektor: Vendula Ferschmannová

      čtvrtek 11:15-12:15 hod.   

volná místa

Radost tělu i duši

Vyzkoušejte cvičení, které si klade za cíl věnovat se jak fyzickému cvičení, tak duševní relaxaci. Těšit se můžete na jednotlivé prvky, které dohromady dají krásný ucelený program. Společně s vámi se lektorka bude věnovat kloubní gymnastice a cvičení páteře, cvičení na meridiány - čínské zdravotní cvičení, vnitřnímu uvolňování těla a meditaci,  samomasáži těla, posilování pánevního dna dle pí. Mojžíšové. Předplatné 750 Kč / 15 lekcí.

lektor: Barbora Bohuslavová  

čtvrtek 16:00-17:00 hod.

  volná místa

Cvičení s Olgou (2. skupina)

Všem, kteří mají chuť a potřebu se hýbat, protáhnout a vyplavit negativní emoce, nabízíme kurz lektorky Olgy Škachové. Cvičení do hudby s prvky aerobiku spojené s protažením a posílením celého těla. Vhodné pro všechny věkové kategorie. Předplatné 525 Kč / 15 lekcí.

lektor: Olga Škachová
 

středa 10:15-11:15 hod.

  3 volná místa

Čchi Kung     NOVINKA!

Čchi Kung, čínské cvičení staré 1000 let, je komplexní sestava cviků pro zlepšení zdraví. Naučíme se pracovat s energiemi, psychikou a tělem. Sestava Osm kusů brokátu zahrnuje cviky vsedě na židli, které jsou určeny i pro seniory a lidi s menší fyzickou kondicí nebo sníženou pohyblivostí. Nehledě na vaši kondici ucítíte celkové protažení, rozpohybování a duševní pohodu. Cviky jsou jednoduché a snadné, ale prověřené dlouholetou tradicí a při pravidelném opakování vedou ke zlepšení celkového zdraví. Vhodné pro všechny věkové kategorie. Zahájení cvičení: 14. 2. 2019. Předplatné 400 Kč / 8 lekcí.

lektor: Miroslava Eberlová

   čtvrtek 13:00-14:00 hod.   

volná místa

Jazykové aktivity

Pokud již máte nějaké základy v jednom z těchto jazyků, anebo jste pokročilí, zapište se do některého z anglických jazykových kurzů podle Vaší úrovně. Před zařazením do kteréhokoliv jazykového kurzu je nutná konzultace s koordinátorkou kvůli následnému rozřazení podle úrovně do skupiny.

Angličtina 1. skupina (Mgr. František Běloch)    pondělí 10:30-12:00 hod.    4 volná místa
Angličtina 3. skupina (Jana Majnerová)   středa 11:00-12:30 hod.   volná místa
Angličtina 5. skupina (Jana Majnerová)   pondělí  9:00-10:30 hod.   2 volná místa
Angličtina 7. skupina (Jana Majnerová)   čtvrtek 13:00-14:30 hod.   4 volná místa
Angličtina 8. skupina (Jana Majnerová)   čtvrtek 11:00-12:30 hod.   3 volná místa
Angličtina 10. skupina (Leoš Jaren)   úterý 8:30-10:00 hod.   1 volné místo
Angličina 11. skupina (Leoš Jaren)   úterý 10:15-11:45 hod.   1 volné místo
Angličtina 12. skupina (Hana Urbanová)   čtvrtek 15:30-17:00 hod.   4 volná místa
Němčina 13. skupina (Ing. Eva Holá)   pondělí 12:30-14:00 hod.
  1 volné místo
Konverzace AJ
  středa 9:45-10:45 hod.   2 volná místa
Konverzace FJ (Věra Dvořáková)   čtvrtek 9:15-10:15 hod.   5 volných míst
Konverzace ŠJ   čtvrtek 13:15-14:15 hod.   volná místa

 

Akademie třetího věku

Kdo jsem?

Máme tělo, máme mysl a máme také celou škálu emocí. Ráno vstáváme a večer chodíme spát. Pracujeme, navazujeme vztahy, sportujeme, jíme a pijeme. Ale rozumíme tomu, jak náš mozek, mysl a tělo fungují? Víme doopravdy, co všechno nám bylo dáno do vínku? O lidské psychice, o tom, jak spolu komunikuje hlava a tělo, jak se to projevuje, o čem vypovídá hodnota IQ, jak mluvit a vyhnout se sporu... si budeme povídat v cyklu interaktivních přednášek. Předplatné 150 Kč / 4 setkání.

lektor: Iveta Hrotková

  

pondělí 9:00 hod.

  

volná místa

Zdravá výživa 

Zajímá vás vliv výživy na naše zdraví? Víte, jaké živiny jsou pro váš organismus nezbytné, aby dobře fungoval i do vysokého věku? Chcete se přesvědčit, zda svým jídelníčkem dáváte tělu všechno, co potřebuje? Víte čeho byste si měli všímat, když vybíráte potraviny ve svém obchodě? To vše můžete zjistit v tomhle kurzu. Předplatné 150 Kč / 4 setkání.

lektor: Ing. Milena Kostnerová

  pondělí 9:00 hod.   2 volná místa

Dění v Plzni

Tento kurz nabízí účastníkům možnost setkat se s představiteli různých organizací v regionu a probírat s nimi důležitá témata. Budete moci zjistit, jak se řeší problematika agenturních zaměstnanců, dále se budete věnovat životnímu prostředí, povídat si o náhradní péče o děti nebo kyberkriminalitě. Předplatné 150 Kč / 4 setkání.

různí lektoři

  středa 13:00 hod.   volná místa

Základy astronomie

Ponořte se s námi do hlubin vesmíru. V plzeňské hvězdárně poznáme různé typy zatmění Slunce a za tím úplným se alespoň virtuálně podíváme do USA. Ukážeme si souvislosti mezi astronomií a časem a zjistíme, co ukazuje Pražský orloj. A když nám bude počasí přát, budeme moci pozorovat oblohu dalekohledem. Předplatné 150 Kč / 4 setkání.

lektor: Lumír Honzík

   úterý 10:30 hod.   4 volná místa

Lidé a jaderná energie

Podívejte se s námi ještě hlouběji pod povrch předsudků, bourejme společně mýty a nepravdy a dál objevujme vědu spojenou s výrobou a využíváním „jádra“. Budeme se věnovat dalším tématům jaderné energetiky a dozvíme spoustu nových „jaderných“ zajímavostí – např. zjistíme, co se v současnosti v oblasti jaderné energetiky děje ve světě, budeme si povídat o jaderné fúzi a dozvíme se více i tom, jak se likviduje jaderná elektrána. Předplatné 150 Kč / 4 setkání.

 lektor: Ing. Jan Zdebor, CSc.

  úterý 9:00-11:00 hod.   5 volných míst

 

 

 

»zpět do archivu aktualit

© 2012 TOTEM, z.s. | grafika Hanja.eu | webdesign Antstudio.cz