Hledání

English Deutsch Czech

Zpět na TOTEM

TOTEMový rozcestník v březnu na Nové Hospodě

Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM Nová Hospoda nabízí „Místo setkávání se“. V TOTEMu máte dveře otevřené. Vedle aktivit, které již probíhají, nově nabízíme:

Čtenářská dílna – čtenářské dílny pro děti nabízejí příjemná zastavení pro čtenáře i (ještě) nečtenáře. Netříbíme zde techniku čtení nebo přednes. Při jednotlivých dílnách se zabýváme například hlavním hrdinou, hledáme shody a rozdíly mezi světem v knížce a realitou, předvídáme příběh, porovnáváme a seznamujeme se s různými druhy knih. Dílny mohou doprovázet písmácké či jiné tvořivé aktivity.

Setkání s knihou – čtení je vášeň. Přijďte do TOTEMu, podělte se o své čtenářské zážitky. Připomeneme si výročí významných literátů, seznámíme se s aktuálním děním v literatuře, podělíme se o tipy na zajímavé, nejen nové knihy. Na závěr si odneseme moudré zamyšlení do dalších dnů.

Čeština a/nebo matematika hravě – někdy stačí jen trochu jiná forma výkladu nebo trpělivější a individuální přístup k dítěti a strašák jménem čeština nebo matematika je pryč. Máte doma dítko, které by takovou pomoc potřebovalo? Nebo jste naopak plni nápadů, jak dětem pomoct se školou? Určeno dětem na 1. stupni ZŠ a dobrovolníkům.

Angličtina pro dospělé začátečníky – potřebujete se domluvit na zahraniční dovolené? Stačí vám základy? Chcete se umět představit, zeptat se na cestu, vyplnit jednoduchý formulář v hotelu nebo na úřadě? Pak jste srdečně zváni do našeho kurzu angličtiny pro dospělé začátečníky.

Němčina pro kohokoli – z Plzně to je k našim německým sousedům jen hodina jízdy po dálnici. Jezdíte do Německa nakupovat? Máte tam přátele? Chcete si osvěžit své školní znalosti? Nabízíme kurzy němčiny pro všechny věkové kategorie a všechny úrovně.

Hudební kroužek – zpíváte rádi, ale nechcete hned chodit do hudebky na sólový zpěv? Přijďte si zazpívat k nám. Zazpíváme si lidovky či písně, které máte rádi, vyzkoušíme si, jak se tvoří druhý hlas, povíme si, co to je kánon a zkusíme jej zazpívat. V klubovně TOTEMu máme i spoustu rytmických nástrojů, kdo nechce zpívat, může zkusit jednoduchý doprovod. Ne nadarmo se říká, co Čech, to muzikant. Určeno pro zájemce jakéhokoli věku.

Tvořivá dílna – babičky, maminky, dcery a vnučky, domluvte se. Maminky, nechte mimina doma tatínkům, babičky, pošlete dědečky na fotbal, vnučky, odložte na chvíli mobil – a přijďte (se) do TOTEMu naučit vyšívat. Někdy stačí drobný ornament nebo něžná kytička a z obyčejného trička, tašky, polštáře či dečky vznikne malé umělecké dílo.

Miminkovské snídaně – maminky na rodičovské dovolené, cítíte se někdy se svými miminky odříznuté od světa? Přijďte k nám zahájit svůj den poněkud netradičně. Přijďte i se svými miminky společně posnídat. V TOTEMu je prostor pro setkání, sdílení rodičovských radostí a starostí. Společná snídaně vás krásně naladí na celý den.

Zaujme-li vás kterákoli z našich nabídek, ozvěte se a budeme hledat společný den a čas pro setkávání.

 

6. 3. 2019 | 16:00–18:00 | Informace a zápisy do aktivit

Zaujala vás nabídka našich nových aktivit na jaro 2019? Potřebujete bližší informace? Nebo se chcete hned přihlásit? Přijďte k nám do klubovny v areálu TJ Sokol Nová Hospoda, Prostřední 7, Plzeň.

7. 3. 2019 | 10:00–11:30 | Setkání s knihou aneb Čtení je vášeň | Beseda

Přijďte do TOTEMu Nová Hospoda, setkejte se s podobně naladěnými lidmi, podělte se o své čtenářské zážitky. V březnu si budeme povídat o literatuře pro ženy a ženách autorkách. Setkáním nás provede Arnoštka Rojtová. Rezervace nutná.

18. 3. 2019 | 10:00–11:30 | Minizelenina jako zábava i zdravá strava | Mateřský klub TOTEMáček

Podnikněte s námi výpravu do světa mikrogreens – minizeleniny, kterou si můžete pěstovat sami doma a která významně obohatí váš jídelníček v době jara. Pro děti nebo s dětmi si vyrobíme hravé květináčky, do kterých vysejeme minizeleninu. Chybět nebude ani ochutnávka již vypěstovaných rostlinek. Rezervace nutná. Vstupné dobrovolné.

21. 3. 2019 | 10:00 | Život je sladký „Cukráři jedou, perníky vezou“ | Prohlídka výstavy

Vydejme se společně na výstavu do Národopisného muzea Plzeňska. Seznámíme se s historií cukrářství od soukromých kuchyní šlechtických a měšťanských domácností po profesionální cukrářské dílny. A jako sladkou tečku si po prohlídce výstavy dopřejeme posezení v některé z přilehlých cukráren. Bližší informace po přihlášení. Rezervace nutná.

 

Rezervace míst a další informace: tel.: 777 343 692, novahospoda@totemplzen.cz.


»zpět do archivu aktualit

© 2012 TOTEM, z.s. | grafika Hanja.eu | webdesign Antstudio.cz