Aktuální ročník 2024

Můžete akci připravovat klidně několik měsíců, ale bouřková mračna na poslední chvíli zamíchají kartami tak, že vše je jinak a veškeré plány se najednou mění. A tak to bylo i v pátek 24.5.2024 s naším Sousedským jarmarkem. Jedenáctý ročník oslav Evropského dne sousedů jsme ale i přes nepřízeň počasí zvládli s noblesou, v krásné energii a s úsměvem na rtech. Byl to den nabitý přípravami. Náš dům v Bolevci se změnil a každý kout jeho tří pater jsme naplnili programem pro všechny generace. Na scéně se vystřídalo mnoho skupin a vystoupení a téměř 130 účinkujících. Další úžasní lidé připravili program na svých stanovištích – hry pro děti, prodávali vlastnoruční výrobky, prezentovali své služby. Celý den byl ve znamení narozeninových oslav – 25 let fungování TOTEMu a jeho služeb pro region.

Na jevištní scéně ve velkém sále se vystřídaly seniorské hudební soubory, ale i děti ze základních uměleckých škol, úžasnou energií naplnili TOTEM i tanečníci, sportovci a další pohybové kluby. Celý dům protknula sousedská cesta s hrou pro děti, ta zavedla děti k úkolům všeho druhu, ale také ke stánkům se zajímavými rukodělnými výrobky. Losovala se tombola, prodávaly se kuchařky a náušnice, bylo živo všude a celý den.

Děkujeme všem zapojeným souborům a organizacím za to, že přijaly nové podmínky. Místo vystoupení na trávníku uprostřed sídliště se musely uskrovnit a tančit a zpívat sice pod střechou, ale mnohdy na menším prostoru.

Poděkování patří TOTEMovému týmu a všem dobrovolníkům, kteří od rána vše chystali, připravovali a nakonec, když odešli poslední účastníci, vzali košťata, hadry, pytle na odpadky a dali se do úklidu, aby náš dům mohl opět v pondělí přijmout všechny své klienty, jako by se „nic nestalo“.

Akci podpořilo také DEPO2015, které v Plzni myšlenku kontinuálně podporuje, ale i městský obvod Plzeň 1 a Všeobecná zdravotní pojišťovna.

A s kým jste se mohli potkat?

Hudební soubor SENIORKAPELA z TOTEMu, Divadelní spolek DAMÚZA, pěvecký sbor JAMÁČEK z TOTEMu, Taneční skupina ADETO z TOTEMu, MAŽORETKY z Junior Clubu, z.s., sportovní aerobic klub AE LADY Plzeň, Akordeonisté ze ZUŠ SOKOLOVSKÁ Plzeň a ZUŠ TEREZIE BRZKOVÉ Plzeň, MZ DANCE TEAM Plzeň, ORIENT SE SAIDOU z TOTEMu, TANEC V PLZNI a Chair Lady dance s Luckou, hudební skupina CHOROŠ.

Svůj program pro všechny generace na tržišti pak připravili a své výrobky nabízeli:

Adéla Musilová s rukodělnými výrobky a výpěstky Klubu kaktusářů Plzeň, spolek Žijeme Rokycany s.r.o. a Krásný krámek Rokycany s malováním na obličej a lahodnou kávou s výtečnými domácími moučníky, rukodělné výrobky od dětí Adama a Zuzanky a rodiny Kojanových, Nízkoprahový klub Atom, Diakonie ČCE – středisko Západní Čechy, Motýl, z.ú., Fousky, z.s., MZ Dance Team Plzeň, Centrum REUSE Plzeň, nutriční terapeutka Milada Hartmanová, Help centrum, rukodělný stánek Olgy Hladíkové, Městská policie Plzeň (která mimo preventivní stánek nakonec postavila i skákací hrad pro děti – obrovské policejní auto), VZP, Eliška Kupcová a žáci z 1. ZŠ se sazenicemi (veškerý výtěžek z prodeje sazenic poputuje do Útulku pro zvířata v nouzi v Plzni). Ani TOTEM nezůstal pozadu a prezentoval se několika stanovišti: TOTEMová rukodělná výstavka, TOTEMová tombola, burza kuchařek, knih o bylinkách a náušnic, burza zahradních rostlin, mentoringové hravé stanoviště pro děti, prezentační a prodejní stánek dětí z KOMPASu Plzeň a jazykové stanoviště s dobrovolnicí Lailou z Německa.

Na akci vznikly opět krásné fotografie, jejichž prostřednictvím si můžete představit, jaký byl letošní rok oslav Evropského dne sousedů.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA / 49
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA / 50
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA / 51
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA / 52
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA / 54
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA / 55
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA / 56
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA / 57
OLYMPUS DIGITAL CAMERA