centrum: home
skupina (prog. linie):

Program pro děti

ŠKOLA

  • Česká televize

Dopolední program UčíTelka pro 1.-5. třídy základních škol je dostupný i v online verzi. Již odvysílané pořady předmětů Český jazyk, Matematika a Člověk a jeho svět tak můžete s dětmi sledovat kdykoliv. Náplň dalších připravovaných předmětů a témat najdete v rozvrhu. Pro žáky 5.-9. tříd jsou určeny pořady v rámci vysílání Odpoledka.  Na přípravu k přijímacím zkouškám se zaměřují jednotlivé díly Školy doma. Menší děti spolehlivě zabaví i Déčko České televize.

  • Vzdělávání #NaDálku

Online vzdělávací zdroje z webových  stránek Ministerstva školství, které mohou žáci využívat k vlastnímu vzdělávání. K dispozici jsou též odkazy na weby, kde je možné si procvičovat učivo v rozličných oblastech.

  • ČRo Rádio Junior

Skoro školní vysílání z pokojíčku Vendy, Fráni odstartovalo v úterý 17. března. Provedou děti například světem slovních druhů či vyjmenovaných slov a chybět nebude ani povinná četba. Série Kouzelná kniha Káji Kučery nabídne zase zajímavosti ze světa prvouky, přírodovědy či vlastivědy. Pořad naladíte každý všední den od 10:00 do 11:00 na DAB rádiích nebo v chytrých telefonech. Odvysílané díly najdete v audioarchivu pořadu.

ZÁBAVA

  • Buď ideální!

Organizace Pionýr nabízí hru Buď ideální, kterou připravil jako součást oslav 30. výročí obnovení své samostatné činnosti. Je určená pro jednotlivce a zapojit se do ní může opravdu každý. Dohromady nabízí 210 úkolů, které jsou z velké části jednoduché a dost rozmanité na to, aby si každý hráč mohl vybrat ty, které ho budou bavit. Cílem totiž není splnit nutně všechny, nejde o závod, odměnou je hlavně dobrý pocit z překonaných (byť většinou drobných) výzev.

  • TeenageNOC s literaturou

Tradiční čtení na různých místech Plzně letos proběhlo 18.3.2020 „pouze“ online. Skvělé záznamy jsou k dispozici na youtube kanálu Teenage NOC s literaturou ONLINE – čtení se účastnili např. Jirka Pelnář (Hitrádio), Marek Mikolášek (DJKT), Tomáš Kotora (Bazén Slovany), Tereza Koželuhová (DJKT), Dušan Kraus (DJKT), Stanislav Jurík (ČRo Plzeň), Lukáš Ondruš (DJKT). Pro velký úspěch čtení pokračuje – další vysílání online 25.3.2020 a záznamy opět na Youtube kanálu.