Den otevřených dveří dobrovolnictví Plzeňského kraje podruhé

I přes nepříznivou situaci a zákaz shromažďování skupin čítajících více než 10 lidí jsme si II. den otevřených dveří dobrovolnictví v Plzeňském kraji užili.

Dopoledne jsme se potkali se zástupci organizací, prodiskutovali a hledali možnosti spolupráce a posdíleli radosti i starosti v dobrovolnické práci. Přivítali jsme ke spolupráci i 2 nováčky – Komunitní centrum z Horšovského Týna a Organizaci pro pomoc uprchlíkům.

Polední čas si pro prezentaci dobrovolnictví v plzeňském regionu vybrali studenti Soukromé střední uměleckoprůmyslové školy Zámeček,     a s kterými jsme společně otevřeli Vernisáž charitativní výstavy Andílek pro tebe. Výstavu připravili na svém letním soustředění malí dobrovolníci z pěveckého sboru Andílci. Jednotliví andělé budou vydraženy, a výtěžek bude s podporou Nadačního fondu Srdce pro Plzeň nasměrován pro někoho potřebného v našem okolí.

Odpolední čas pak patřil zájemcům o dobrovolnictví, kteří přicházeli s různým cílem. Někteří pro informace, někteří podepsat dobrovolnickou smlouvu a někteří jen prohlédnout si 2 aktuální výstavy o dobrovolnictví, které jsou v prostorách TOTEM, z.s. nainstalovány. Den to byl vydařený, skutečně otevřený a my už se těšíme na ten další, který chystáme koncem listopadu.