centrum: home
skupina (prog. linie):

Podpořte nás

TOTEM je místem SETKÁVÁNÍ SE. Propojujeme všechny generace. Aktivně zapojujeme seniory i dobrovolníky. Bez Vás bychom to ale nedokázali.

Nejlepším darem, jaký můžete naší neziskové organizaci dát, je stát se naším pravidelným dárcem. S představou stabilní pomoci se financování vždy lépe plánuje. Přispějte na naši činnost stokorunou měsíčně a přidejte se k našim podporovatelům v Klubu přátel TOTEMu.

 

Naše jednotlivé projekty podpoříte snadno a bezpečně:

Programy pro rodiny s dětmi – podpořte s námi ročně až 60 rodin s dětmi. Díky Vám najdeme dobrovolníka, který bude jejich pravý Parťák do nepohody – https://www.darujme.cz/projekt/1203730.

Stovkám našich aktivních seniorů umožněte zůstat v kondici díky celoročním sportovně preventivním kurzům „Pro zdraví a na pohodu“. Jejich financování je totiž ohroženo – proč? Protože po pandemii bude v nezisku hůř – https://www.darujme.cz/projekt/1202772.

Podpořte více než 500 dobrovolníků, kteří pomáhají v 56 projektech a organizacích v regionu. Pomáháme, kde je třeba – pomáhejte s námi. Podpořte dobrovolnictví v plzeňském TOTEMu – https://www.darujme.cz/projekt/1203835.

Proměňte své nákupy na internetu na dobrý skutek! Nezaplatíte nic navíc. Pár procent z Vámi zaplacené ceny může dorazit z více než 1700 e-shopů k nám. Podpořte TOTEM cashbackem – https://givt.cz/mezigeneracni-a-dobrovolnicke-centrum-totem-z-s.

Proč potřebujeme podpořit?

TOTEM, z.s. je nezisková organizace, jejíž rozpočet každoročně naplňují dotační příspěvky ze státního rozpočtu, příjmy z pronájmů a vlastních zdrojů, příspěvky na činnost, nadační a sponzorské příspěvky. Pomáhají nám i služby pro bono od našich partnerů a různé věcné dary. Náklady nám snižují i odpracované hodiny mnoha dobrovolníků nejen z řad lektorů, ale i evropských či firemních dobrovolníků. Umíme organizovat akce efektivně, vlastními silami a s nízkými náklady. Jakýkoli dar či sponzorská podpora působí jako velká vzpruha, ocenění a prostor pro nadechnutí před dalšími úkoly a projekty, které nás čekají.

K čemu sponzorské dary využijeme?

Věcné dary spotřebního typu slouží v běžném provozu a při práci s klienty. Reklamní předměty, drobné dárky, hračky a knihy rozdáváme jako ceny v soutěžích pro děti, využíváme je také jako odměny pro naše nejaktivnější dobrovolníky, lektory či členy uměleckých souborů.

Finanční sponzorské dary mohou mít konkrétní účel podle aktuální potřeby – využili jsme je například na úhradu autobusové přepravy našich souborů, nákup triček pro dobrovolníky, zakoupení kávovaru. Mohou být určeny také na kofinancování projektů podpořených ze státních dotací, kdy je podmínkou uhradit 30% z rozpočtu projektu z vlastních zdrojů, ty jsou ale u neziskové organizace velmi omezené.

Kontaktní osoba:

Lenka Kropáčová
tel.: (+420) 777 343 766, e-mail: kropacova@totemplzen.cz