DOBRODĚNÍ – vzdělávací semináře a workshopy pro dobrovolníky

Učíme se rozvíjet naše dobrovolnické programy v novém prostředí on line a tak po úspěšném školení prvních 3 skupin zájemců o dobrovolnictví v základních tématech a přípravě na dobrovolnickou činnost v našich spolupracujících organizacích a projektech, tedy i vzdělávání dobrovolníků převádíme do počítačového monitoru. Připravujeme i další témata, kterými chceme podporovat osobní a profesní růst dobrovolníků

Kromě základního proškolení v oblasti práv a povinností dobrovolníka při vstupu do dobrovolnické služby, nabízíme opět i benefitový program DOBRODĚNÍ – nabídku různých seminářů, worshopů, dobrovolnických stáží, pedagogického studia a další.

Kromě základních informací o dobrovolnické službě připravujeme i další témata. Konkrétní náplň jednotlivých setkání bude upřesněna a případné změny včas ohlášeny.

Plánované termíny školení, seminářů a workshopů jaro 2021:

  • 3.  3. 2021 – základní školení nových zájemců o dobrovolnickou činnost
  • 17. 3. 2021 – základní školení nových zájemců o dobrovolnickou činnost
  • 31. 3. 2021 – základní školení nových zájemců o dobrovolnickou činnost
  • 14. 4. 2021 – základní in formace a aktuální dění v dobrovolnickém světě + Specifika dětí v problémových životních  situacích  – práce s modelovými situacemi, do nichž se již pracující dobrovolník dostává, věková specifika mladších školních dětí, rizika práce s dětmi, nabídka mentoringových programů, které TOTEM, z.s. realizuje jako podporu rodin a dětí 6 – 15 let
  • 28. 4. 2021 – základní in formace a aktuální dění v dobrovolnickém světě + ON LINE svět – jak ho užívat i jak mu nepodlehnout – novinky, možnosti a aplikace v on line prostoru pro děti školou povinné, rizika a ohrožení on line světa pro děti. Kde je prostor pro dobrovolníka a jak podporovat dítě, aby užívalo, ale nepodléhalo?
  • 12. 5. 2021 – základní in formace a aktuální dění v dobrovolnickém světě  + Management dětské skupiny  – jak připravit pro dítě, dětskou skupinu projekt dlouhodobějšího charakteru včetně plánování a ekonomiky, obsahu  programu, zaměříme se na práci s prioritami dítěte, dětské skupiny apod., nabídka možností, jak trávit s dítětem, dětskou skupinou  volný čas.
  • 26. 5. 2021 – základní in formace a aktuální dění v dobrovolnickém světě + Arteterapie barevná sebereflexe – odpočinkový program tvoření mandal s velkým potenciálem sebepoznání.
  • 9. 6. 2021 – základní in formace a aktuální dění v dobrovolnickém světě, Supervize a sdílení, jak jsme zvládli dobrovolnický COVIDový rok, co nového jsme objevili a jak se změnila dobrovolnická činnost v krizových situacích

Počet míst ve skupině je 10. Neváhejte a rezervujte si své místo na školení včas.