Zvláštní cena Křesadlo 2021 pro Aničku: „Vozíček mě v běhu nezastaví.“

Anna Stejskalová je dobrovolnice, dlouhodobá dobrovolná předsedkyně Vozíčkářů Plzeňska, neúnavná běžkyně všech charitativních běhů organizovaných v dosahu jejích „galusek“ a žena, která ve svém bohatém životě nachází i prostor pro pomoc těm, kteří ji velmi potřebují.

Odměnou za to je Zvláštní ocenění poroty při udělování cen  „Křesadlo za rok 2020“.

Anička se je aktivní dobrovolnicí, která podporuje mnoho organizací a spoustu klientů v nich různými formami. Kromě pomoci členům Vozíčkářů Plzeňska, pro které organizuje mnoho aktivit,  akcí a  řeší s nimi všechny jejich problémy. Dochází např. do DOMOVINKY, kde podporuje charitativní akce, pomáhá seniorům a mimo jiné načetla několikadílnou audioknihu Záhada na ostrově Lemurů. V Dobrovolnickém klubu Klíč pomáhá při jednorázových akcích a ani v lese pro ni její vozíček není překážkou. Právě hledáme pro Aničku bezbariérovou MŠ, kam by jako „POHÁDKOVÁ BABIČKA“ chodila číst dětem.

Od celosvětově náročného jara 2020 do současnosti je aktivním dobrovolníkem v projektu MOSTY. Tam poskytuje podporu osamělým seniorům v zabezpečování základních životních potřeb v  nestandartních životních situacích. A to nejen v době restrikcí spojených s COVID 19 ale také např. při nemoci, po operacích, v době krátkodobé nepřítomnosti dalších členů rodiny apod. Často se objevuje potřeba sociálního kontaktu, který není naplněn rodinou ani sousedstvím, pro který si už některý senior nedokáže dojít do nabízené aktivizační služby a které často platí v rámci nabídky pečovatelských služeb. Anička podporuje 4 seniory jako Přítel na telefonu, ale přiveze i nákup, roušku a hlavně „lidský dotek“ a vědomí, že člověk na těžkou životní situaci není sám.

Anička má úžasný, aktivní přístup ke všem příležitostem a činnostem, které v dobrovolnických organizacích objevila. Její spolehlivost, zodpovědnost a ochota pracovat nad rámec v  okamžiku, kdy je to potřeba, je neocenitelná. Svým přátelským postojem, všestranností, spolehlivostí a iniciativou je dobrou motivací a příkladem pro všechny, kteří se s ní potkají.

Pokud by se více lidí snažilo být takovými, jako je Anna Stejskalová, byl by na světě lepší život!