Až se zahrada probudí…

Doubravecká TOTEMová zahrada v mrazivém zimním období zaslouženě odpočívá. Má za sebou první zkušební rok a před sebou spoustu plánů a změn. Ty jsou vyústěním společného sdílení zkušeností v oblasti městského zahradničení v minulém roce. Cílem je vybudovat krásnou funkční mezigenerační zahradu, která bude MÍSTEM PRO SETKÁVÁNÍ SE…, bude příležitostí k ekologické osvětě, osvětě zdravého životního stylu a bude místem pro mezigenerační zahradničení.

V nejbližší době tak proběhne úprava zahrady, jejíž součástí bude i podzemní nádrž na zachytávání dešťové vody. I nadále plánujeme Zahradnický klub, tj. pravidelná setkávání seniorů dobrovolníků, a také mezigenerační zahradničení seniorů a dětí z mateřské školky. Pro širokou veřejnost jsou v plánu zajímavé workshopy, akce, besedy, společné snídaně a exkurze v rámci ekoosvěty.  Jejich prostřednictvím přineseme nové poznatky v oblasti zahradničení, hlavně v oblasti ekologického zahradničení, pěstování bez chemie, udržitelné zahrady, maximálního využití vypěstovaných rostlin, realizace v prostředí města (např. na balkoně), vaření, atd.

Tento projekt vznikl díky podpoře Nadačního fondu Zelený poklad, který TOTEMové zahradničení podporuje kontinuálně již řadu let a dále díky schválené podpoře z grantového programu Zelené oázy, který vyhlašují Nadace Partnerství a společnost MOL Česká republika.

Děkujeme.