Červencové ohlédnutí

Polovina prázdnin je za námi a polovina našeho letního rozcestníku před námi. Letí to jak voda, ke které teď často v parném počasí tak rádi chodíme. A co jsme společně za poslední měsíc zažili? První červencový den jsme si vyzkoušeli starou vikingskou hru möllky. Po počátečním vysvětlování a oťukávání jsme zjistili, že je to opravdu skvělá a napínavá hra a pěkně jsme se u ní protáhli.

Co by bylo léto bez snídaní venku, na terase, bez pikniků… A tak jsme příjemně začali den vynikající snídaní na terase, popovídali si, vyměnili osvědčené recepty a ochutnali nejrůznější dobrůtky. Terasu domečku jsme využili také při voňavém workshopu, na kterém jsme se učili připravovat květinové dekorace.

Domeček nám poskytl příjemný stín pro hravou kavárnu či při tvořivé dílně, na které jsme tentokráte kouzlili se žehličkou a voskovkami, a to pod vedením doubravecké výtvarnice Jany Vůchové.

Na pétanque jsme tentokráte vyrazili na Slovany, vedle kavárny Smetanky na Homolce se totiž nachází krásné hřiště.

A samozřejmě nemohly chybět výlety a vycházky. S Lukášem Houškou jsme se viděli hned dvakrát – jednou jsme prozkoumali cestu z Hradiště do Doudlevec, podruhé jsme šli úsek podstatně kratší, zato informacemi o to nabitější – prošli jsme si Americkou ulici odshora až dolů. Naše kroky nás také zavedly ze Skvrňan na Novou Hospodu, do Pňovan, na Hujáb poblíž Chlumčan, do Dýšiny či z Újezdu do Kyšic. Po roce jsme opět nahlédli za zdi klášterní zahrady dominikánů a nechali si nejen o ní vyprávět od P. Kodedy.

Starý ruský kuželník jsem zase po nějaké době rozhýbali v TJ Sokol Doubravka. V tělocvičně jsme si také zacvičili na otevřených lekcích, které přes rok nabízíme jako ucelený kurz. A nezapomněli jsme ani poladit naši golfovou formu při minigolfu v Borském parku.

Zároveň probíhalo v doubraveckém domečku i mimo něj naše premiérové Zelené pírko – příměstský tábor pro děti. Děti byly skvělé a věříme, že si tady s námi ten týden bezvadně užily. Chodili jsme na výlety a procházky, jezdili na koni, dozvěděli se spousty informací o přírodě, zvířatech, hodně jsme si povídali a také chodili na výborné obídky.

Byl to měsíc plný sluníčka, pohybu a pohodové atmosféry, a my se těšíme na všechna letní shledání, která nás ještě čekají.