Červnové ohlédnutí

Červen, začátek léta, čas jahod a pro ty školou povinné i čekání prázdniny. A jaký byl pro nás, v TOTEMovém domečku i mimo něj? Společně jsme vyrazili nejen na Jihočeský pétanque pohár do Českých Budějovic, kde jsme poznali nové lidi a strávili příjemný sportovní den, ale třeba také na výlet do Horažďovic nebo do Prahy do obory na Bílé Hoře k letohrádku Hvězda, či si popovídat a posedět na lavičce v Chvojkových lomech.

V červnu jsme se také několikrát viděli na zahrádce s dětmi mateřáčky a na chvilku se s nimi rozloučili. A prázdninovou pauzu mají i naše kurzy. Na všechny účastníky Jógy, Pohybového dopoledne, Cvičení na židlích a Hrátek s češtinou se zase moc těšíme od září.

Do Pétanquového klubu zavítaly na návštěvu děti z nedaleké základní školy. Každé z dětí si vybralo svého „dědečka“ nebo „babičku“, a ti pak hráli spolu proti ostatním dvojicím. Atmosféra byla výborná a všichni si to moc užili.

Na TOTEMové zahradě se samozřejmě činila každý týden parta zahradníků, v domečku vařily děti s našimi babičkami všemožné dobroty, na našem cestovatelském promítání jsme si „zajeli“ na Kypr, hráli jsme si v Hravých kavárnách a tvořili poezii HAIKU.

Doubravecká TOTEMová zahrádka tak jako minulé roky otevřela svá vrátka v rámci celorepublikové akce Víkend otevřených zahrad. Návštěvníci si u nás mohli prohlédnout krásnou komunitní zahradu, na které hospodaří senioři v Zahradnickém klubu, kde se společně potkávají senioři s dětmi, kde se konají různé zajímavé akce, dozvědět se, co všechno lze pěstovat na malém kousku půdy uprostřed rušného města, na chvíli se zastavit, popovídat si s námi nejen o zahradničení anebo si vyrobit něco pro radost.

Také na léto jsme pro vás připravili spoustu krásných setkání a věříme, že si každý vybere podle svého gusta. Těšíme se na viděnou!