Červnové ohlédnutí

Červen utekl jak voda. Věříme, že pro vás byla TOTEMová setkání příjemná, přínosná, inspirující, že každý našel pro sebe to pravé. Měsíc se nesl ve znamení mezigeneračních setkání. Dvakrát se naši senioři sešli na TOTEMové zahrádce s dětmi z 50. MŠ a trávili společný čas. Druhé shledání bylo v tomto složení již poslední, bude se nám po dětech stýskat. A zároveň se od září těšíme na děti, které do třídy Kytička teprve přijdou. Dalším milým potkáním dětí a seniorů byl krásný komorní koncert v doubraveckém domečku, který si pro nás připravila třída Písnička neboli Plzeňské bublinky, taktéž z 50. MŠ. Děti byly skvělé a vykouzlily na tvářích přítomných mnoho úsměvů. A tím naše mezigenerační setkání neskončila. U újezdského rybníčku jsme si s našimi seniorkami připravili pro družiňáčky z nedalené základní školy společné zastavení na ekologické téma. Probírali jsme všechno možné a děti mimo jiné samy vymýšlely, o čem si povídat příště. Nejlépe prý  každý den. To by bylo krásné.

Červen byl zároveň vyvrcholením několikaměsíčních pravidelných kurzů. Naposledy před prázdninami jsme se sešli v TJ Sokol Doubravka na józe a pohybovém dopoledni a v domečku na cvičeních na židlích a hrátkách s češtinou. První dvě jmenované skupinky také vyrazily netradičně na vycházku a společně zhodnotily uplynulé měsíce.

A co dalšího jsme v červnu prožili? Samozřejmě nesměly chybět oblíbené vycházky, komentované i ty jen tak, kdy se jdeme projít a povídáme si. Z těch komentovaných to byla např. vycházka po Přešticích, po stopách židovství v centru Plzně či za bylinkami. Z těch dalších procházka z Litic do Lhoty, ze Starého Plzence k Božkovskému ostrovu či výlet do Prahy na Grébovku a Vyšehrad. Nesměl samozřejmě chybět ani pétanque, ruské kuželky či hravá kavárna. Poprvé jsme vyzkoušeli i minigolf, konkrétně ten v Borském parku. Zajímavá výstava linorytů Michala Cihláře nás čekala v Masných krámech. A i my jsme tvořili, a to papírové filigrány neboli quilling. A cestovali po Severním Irsku na cestovatelském promítání. Ani rozvíjení IT znalostí jsme neopomněli, a to jak při individuálních konzultacích, kde se tradičně probírají spíše chytré mobilní telefony, tak při minikurzu, který byl zaměřen na práci s notebookem. A nesmíme zapomenout ani na Klub zahradníků, který se tradičně scházel každé pondělí a připravil tak zahradu na Víkend otevřených zahrad, kdy TOTEMová zahrádka otevřela svou branku všem, kteří měli chuť nahlédnout a strávit s námi svůj čas.

Těšíme se na viděnou na letních TOTEMových akcích!