Dopis z TOTEMu

TOTEM, z.s. jede na plné obrátky. Jen jsme se ze dne na den místo „Místem SETKÁVÁNÍ se…“ stali Centrem krizové dobrovolnické pomoci. Máme za sebou školení dobrovolníků a jejich vyslání do terénu, spuštění tísňové linky a každodenní párování poptávaných služeb od seniorů s dobrovolnickým zajištěním nákupů, venčení pejsků, vyzvedávání léků, stříháme roušky, žehlíme roušky, šijeme roušky, rozvážíme roušky po Plzni a okolí, distribuujeme před obchody a nabízíme seniorům, …. V TOTEMu je rušno. Jenže…

Celé je to takové zahalené do roušek, neosobní a hlavně „prázdné“. Ani ten stoh látek připravený k distribuci švadlenkám, které neúnavně šijí, abychom my měli, co rozvážet, nezaplní prázdná místa našich klientů. Na chodbách není slyšet ševelení, shon, smích, přátelské pozdravy těch, kteří se tu běžně potkávají na kurzech jazyků, Akademii třetího věku, cvičí, zpívají, tančí, trénují paměť, pečou, vaří kávu, pracují na PC. Nikdo se nehlásí na žádnou akci, nikdo nechce Rozcestník.

Nám, kolegům z prázdného TOTEMu, se už opravdu stýská. A tak jsme dali dohromady nejdřív hlavy a pak dopis. Dopis plný pozdravů, ale také úkolů třeba z trénování paměti nebo…. No, nechte se trochu překvapit. Dopis během tohoto týdne doputuje prostřednictvím našich úžasných dobrovolníků do vašich schránek, či ke dveřím. Buďte trpěliví, věříme, že všichni do Velikonoc svůj dopis dostanou. Proto, bude-li u vás zvonit muž či žena v krásném svítivě žlutém tričku, otevřete dveře a v bezpečné vzdálenosti si dopis převezměte. Věřte, že vám přes něj posíláme hodně sil, energie a chuti tohle všechno zvládnout, abychom se sešli v lepších časech na místě, které máte rádi – ať už je to v Bolevci, na Doubravce či Nové Hospodě.

S přáním krásných slunečných dnů váš tým Mezigeneračního a dobrovolnického centra TOTEM, z.s.

PS: Buďte opatrní, ale nezapomeňte se hýbat. Pohyb a to jakýkoli nám všem teď může zachránit zdraví jak fyzické tak psychické.