Evropský týden mozku

Víte, že týden od 13. do 19. března 2023 byl Evropským týdnem mozku? V České republice tradici oslav zavedl v roce 1998 český neurovědec Josef Syka.

A i my se činili. Jeden den vyrazili naši seniorští dobrovolníci do ZŠ Plzeň-Újezd a společně s dětmi zapojili své mozkové závity a hráli si s nejrůznějšími hlavolamy. A protože všechno se vším souvisí, je nedílnou součástí duševního zdraví také pohyb. A tak jsme jiný den podnikli výlet z Tlučné na Novou Hospodu. A zároveň jsme se tak připojili k akci Pochod pro mozek, kterou pořádala Právě teď! o. p. s. Závěr pracovního týdne patřil oblíbenému pravidelného kurzu Hrátek s češtinou. Ten navštěvují dvě skupiny účastníků a trénují paměť, hrají si se slovy, luští různé kvízy, oprašují zapomenuté a učí se nové věci, to vše pod vedením skvělé lektorky Mgr. Jany Jelínkové.

Pro náš mozek můžeme udělat něco každý den a stačí od každého trochu – od pohybu, zdravé stravy, pozitivních myšlenek, až po učení se nových věcí atd. Záleží na každém, jakou cestu a způsoby si zvolí.