Lednová setkání

Nový rok jsme zahájili vycházkou z Litic na Bory. Naše kroky nás zavedly ke kostelu sv. Petra a Pavla, kde jsme viděli krásný betlém, pak jsme vyšli na zříceninu litického hradu a dále jsme pokračovali k vodní nádrži České údolí, kterou zdobil plovoucí vánoční strom. Naši vycházku jsme ukončili v Borském parku.

Další naše putování směřovalo kousek za Plzeň, a to do Dýšiny a Nové Huti. S Mgr. Jiřím Hlobilem jsme se prošli Novou Hutí, kolem letních vilek z první poloviny 20. století, a poznali i zajímavosti v přilehlé Dýšině. Na návsi na nás v příjemné kavárně čekala výborná káva se zákuskem a také překvapení – přišly nám zazpívat děti z místní „lidušky“.

Naše třetí vycházka v tomto měsíci, prohřátá zimním sluníčkem, vedla k boleveckým rybníkům. Vydali jsme se po stezce loutkáře Josefa Skupy a stopách Spejbla a Hurvínka.

Také v lednu jsme se společně sešli v naší Hravé kavárně a máme velkou radost, že vás setkávání nad šálkem kávy či čaje a hrami tak baví. Mezi vaše nejoblíbenější patří žolíky a kostky, ale časem jistě objevíme kouzlo dalších, třeba i méně tradičních her.

S Jarmilou Kriegerovou jsme pokračovali na cestách po Vietnamu při cestovatelském promítání a přenesli se tak v našich myšlenkách a představách o tisíce kilometrů dál do jiných krajin. Kam se vydáme v příštích měsících, se nechte překvapit, ale už teď můžeme prozradit, že je na co se těšit.

V TOTEMovém domečku jsme se také potkali s naší kolegyní Helenou Vernerovou u voňavého čaje a povídali si o bylinkách, bylinných čajích a sirupech. Rozšířili jsme si tak vědomosti, díky kterým si můžeme v mnohém zlepšit svou fyzickou a psychickou pohodu, a už víme, co doplnit do našich domácích bylinných lékárniček.

Naši pozornost jsme zaměřili i na zdokonalování IT znalostí při individuálních konzultacích. Všechno možné se tak probralo, ať už se to týkalo mobilních telefonů či jiných zařízení. K ruce vám byli naši skvělí TOTEMoví dobrovolníci, se kterými budeme na zdolávání úskalí moderní techniky spolupracovat i nadále.

A také jsme si zacvičili s Janou Šafářovou na židlích. Protáhli jsme svá těla a naučili se jednoduché cviky, které můžeme praktikovat a zařadit do běžného všedního dne i mimo skupinová cvičení a zlepšovat si tak svoji kondici. Od března pro vás připravujeme ucelený kurz, na který je možno se přihlásit na zápisech v pátek 25. 2. 2022 v doubraveckém domečku.

A nesmělo chybět ani tvoření – tentokráte jsme oblékali voňavá mejdlíčka do nových kabátků s Alenou Suchou. Vyrobili jsme si tak spoustu krásných dárečků, které jistě potěší ty, kterým budou věnovány.

Samozřejmě jsme také pravidelně cvičili v TJ Sokol Doubravka, s Mgr. Janou Jelínkovou trénovali mozkové závity při Hrátkách s češtinou a hráli v Habrmannově parku náš oblíbený pétanque.

Na viděnou při únorových setkáních.