Listopadové ohlédnutí

Další měsíc utekl jako voda a jsme rádi, že jste třeba i jen kousek z něj strávili s námi v TOTEMu… Kromě našich pravidelných kurzů jsme se měli možnost potkat na přednášce Městské policie, při které jsme volně navázali na téma z minulého měsíce a povídali si o tom, jak se cítit v bezpečí a jak se zachovat v různých nečekaných situacích. Také jsme vyrazili na komentovanou vycházku po Jižním předměstí, povídali si o bylinkách a bylinných sirupech, hráli mölkky, pétanque i karty, drátovali či tvořili úžasné vánoční koule formou falešného patchworku, cvičili a učili se novým věcem, např. v oblasti IT.

S dětmi školkáčky jsme se již přesunuli ze zahrádky do tepla školky, dvakrát jsme se společně sešli nad hlavolamy, pekli jsme svatomartinské rohlíčky, četli si, tvořili a vyrazili na procházku.

Naši seniorští dobrovolníci v Zahradnickém klubu zazimovali zahradu, doplnili Semínkovnu, zpracovávali vypěstované bylinky, tvořili vánoční dárečky (samozřejmě z darů naší zahrádky) a krásně ozdobili stromeček, který jsme dostali jako milý dar od pana Calty z firmy Calta – pěstování a prodej vánočních stromků (moc mu za něj děkujeme!).

Na viděnou v prosinci!