Ohlédnutí za minulým rokem

Rok se opět s rokem sešel, a proto nám dovolte malé ohlédnutí za tím, co se v doubraveckém TOTEMu dělo, z čeho máme radost a čeho jsme byli součástí.

První část roku nebyla v mnohém taková, jak bychom si představovali, řadu našich plánů jsme odložili. Ale byli jsme tu stále s vámi. Na telefonu, při konzultacích, během vycházek mezi čtyřma očima, mohli jsme si popovídat nebo cvičit přes Skype, prochodili jsme Plzeň křížem krážem. Ani zahrada vedle našeho domečku nezahálela a převlékla se do zbrusu nového kabátku. Přibyly na ní cestičky, podzemní nádrž na dešťovou vodu a další zahradnické nezbytnosti. Svůj nový domov na ní také našla spousta okrasných rostlin, bylin, keřů a několik stromů. Začal se na ní opět pravidelně scházet Zahradnický klub, také se zde mezigeneračně zahradničilo, zúčastnili jsme se Víkendu otevřených zahrad, uspořádali naši první burzu zahradních rostlin a zahrada se stala příjemným místem i pro naše další setkávání se.  Ta již na jaře začala přibývat, a nejen ta na zahradě. V létě a dalších měsících jsme se již vídali tak, jak jsme zvyklí, na nejrůznějších akcích. Chodili jsme na výlety, komentované vycházky, hráli pétanque, tvořili, vařili, zpívali, vzdělávali se… Od září už jsme zase ladili svá těla jógou a dalšími technikami v tělocvičně. Nově jsme se také zaměřili na potřebné IT znalosti, začali si hrát s češtinou a trénovat mozkové buňky a scházet se v hravé kavárně. A také jsme si třeba mezigeneračně užili JablkoHraní. Ale především jsme tu byli spolu, sdíleli své radosti a starosti, úsměvy a čas.

Děkujeme vám všem, kteří s námi tvoříte TOTEM, společné místo, kde je nám dobře, všem našim lektorům a dobrovolníkům, kteří se s námi dělí o své znalosti a energii, všem, kteří jste TOTEMovou, větší či menší, součástí. Těšíme se, co nám přinese ten rok následující, čím se budou plnit řádky a vzpomínky za rok touto dobou, je to jen na nás.

Váš TOTEM Doubravka