Srpnové ohlédnutí

Léto utíká jako voda a za chvilku nám na dveře zaťuká podzim. Co si ale ještě připomenout, jak jsme druhou polovinu prázdnin v doubraveckém TOTEMu strávili?

Měsíc jsme začali netradičně, ale věříme, že jsme zároveň hezkou tradici odstartovali. Sešli jsme se totiž na literárním čaji o páté, který si pro nás připravil Mgr. Jiří Hlobil. Usrkávali jsme zelený čaj a mohli se na chvilku poeticky zasnít nad vybranými pasážemi z knih, které spojoval motiv Dálného východu. A protože si jedna z přítomných dam přinesla s sebou vějíř, inspiroval nás v tu chvíli tento elegantní kousek k tématu příštího setkání. Bude jím Španělsko a tak trochu i Francie.

Od poezie jsme utekli na chvilku do přírody a přijali pozvání od pana Skalského, který pečuje v Újezdu nade Mží o zahradu plnou úžasných rostlin. Byl to balzám na duši. Jiný den jsme se vydali do Křimic, kde se nás ujal pan Novák, který nám ukázal celý zámek rodiny Lobkowiczů a mnohé nám prozradil ze zákulisí. S Jiřím Hlobilem jsme se tento měsíc potkali ještě jednou, ale tentokráte venku. Prošli jsme si Mikulášský hřbitov, Gymnázium a poté se přesunuli do Pražské ulice do výstavní síně „13“, kde jsme se kochali krásnými obrazy – unikátními kousky, které galerie v posledních letech získala. Dva celodenní výlety nás zavedly do Mariánských Lázní a na Šumavu. Hory a lázeňské město, oboje má svoji krásnou a jedinečnou atmosféru a kouzlo a my jsme si to moc užili. Mgr. Lucie Zýková nám připravila další komentovanou vycházku, tentokrát ke košuteckému jezírku. Příjemně jsme se prošli, poznali možná pro někoho neznámý kousek Plzně a dozvěděli se spousty zajímavostí.

V našem programu nemohly chybět také tvůrčí činnosti a tak jako i předchozí měsíc, i tento jsme tvořili s výtvarnicí Mgr. Janou Vůchovou. Vyrobili jsme si krásné šperky technikou smaltování. Srpnový program završil svým zpěvem a hrou na akordeon náš TOTEMový kolega Standa Kluzák.

Samozřejmě jsme se také protáhli při cvičení na židlích, zahráli si pétanque a ruské kuželky, ochutnávali dobrůtky na společné snídani na terase a hráli si v hravé kavárně.

Také zahradníci se přes léto činili. Krásná a voňavá zahrádka je tak v plné síle a sklízíme plody naší práce.

Od září pro vás opět otevíráme pravidelné kurzy, připravujeme mezigenerační setkání dětí a seniorů a mnoho dalšího. Věříme, že se máte na co těšit.

Na viděnou v TOTEMu!