TOTEMová zahrada se probouzí

TOTEMová zahrada se probudila po zimním spánku a my jsme na ní s velkou radostí opět přivítali děti ze třídy Kytička. Ty k nám chodily již na podzim. Přes zimu jsme se s nimi vídali zase trochu jinak a na jiných místech a v dubnu jsme se na zahrádku vrátili. O pár dní později k nám poprvé zavítaly také děti ze třídy Pohádka. Obě setkání byla skvělá a užili jsme si krásný společný čas. Naším cílem je tvořit příležitosti k dialogu mezi malými a velkými a jejich vzájemnému obohacení a věříme, že se nám to daří.

V dubnu se zároveň znovu začal každé pondělí dopoledne scházet Zahradnický klub – parta seniorů z řad TOTEMových klientů, kteří  pravidelně každý týden zahradu obhospodařují, sdílí své zkušenosti, získávají nové poznatky, smysluplně využívají svůj čas a jsou součástí komunity lidí, které spojuje záliba v zahradničení a ochota pomoci vytvořit příjemný prostor nejen pro sebe, ale i pro ostatní.

Zahrada je nejen prostorem k zahradničení a mezigeneračnímu dialogu mezi dětmi a seniory, ale i výukovým prostorem a příležitostí ukázat, jaké rostliny lze pěstovat i jak je zužitkovat, a místem nejrůznějších akcí pro širokou veřejnost, příjemným místem uprostřed rušného města.

Moc se těšíme na všechna další setkání a vše, co nás ještě společně čeká…