Únorové ohlédnutí

Únor utekl jako voda. Kromě našich tradičních setkání jistě stojí za zmínku krásné mezigenerační akce, které v únoru proběhly. V TOTEMovém domečku se zpívalo i vařilo, za dětmi jsme se vypravili do školky a také jsme s nimi vyrazili na jejich oblíbené místo.

Plzeňské bublinky, to je sbor dětí z 50. MŠ, které si pro nás, pod vedením svých dvou báječných paní učitelek, připravily krásný komorní koncert. Bylo u nás živo a bylo to moc milé setkání. Děti zpívaly, hrály na hudební nástroje, tančily, hrály divadlo a na závěr si pro všechny diváky připravily překvapení – vlastnoruční dárečky.

Jindy byl zas TOTEMový domeček plný malých kuchaříků – dětí, které přišly vařit s babičkou Helčou a dobrovolnicí Lenkou. Společně krájely, strouhaly, míchaly a připravily si něco slaného i sladkého. A povídaly si a ochutnávaly. A také vymýšlely, co dobrého si připravit příště.

Za školkáčky z Kytičky jsme vyrazili do školky a přinesli jsme s sebou spoustu hlavolamů. Společně jsme si nad nimi lámali hlavy, bylo jich tolik a všechny to tak bavilo, že jsme úplně zapomněli na čas. A shodli jsme se, že to určitě ještě někdy zopakujeme.

S dětmi a paními učitelkami z Pohádky jsme si dali „spicha“ před školkou a za krásného slunečného dne jsme šli s nimi na procházku do Špitálského lesíka. Děti nám ukázaly, kde si rády hrají, společně jsme vyzkoušeli pétanque, povídali jsme si a užili si krásné dopoledne.

Byla to moc milá setkání plná úsměvů a hezké energie a my se moc těšíme na všechna další, která nás společně čekají.