Velmi nás těší zájem mateřských škol a 33. základní školy o návštěvy naší pobočky a společná setkávání s našimi milými, převážně seniorskými dobrovolníky. V poslední době jsme u nás přivítali děti hned třikrát — od těch nejmenších a nejvzdálenějších ze školky v Neurazech až po žáky třetích tříd ze základní školy ve Skvrňanech. Zažili jsme mnoho krásných mezigeneračních okamžiků, obdivovali neuvěřitelnou kreativitu dětí i laskavost našich dospělých pomocníků.
Dne 22. dubna se děti ze školky v Neurazech pomyslně vydaly pěšky i letadlem na cestu s Meduňkou a Brambůrkem až do daleké Indie během autorského čtení. Malovaly, plnily úkoly, poslouchaly čtený příběh a na jejich dobrodružné cestě je doprovázely naše babičky a dědeček.
29. dubna jsme strávili příjemné odpoledne s dětmi z 33. základní školy. Lisovalo se, vykrajovalo, razítkovalo i polepovalo a pod rukama dětí vznikala krásná přáníčka pro maminky, babičky, tetičky i tatínky v rámci příprav na Den matek. Díky naší výtvarnici Blance Sýkorové měly děti k dispozici pestrou škálu výtvarných pomůcek i inspirací pro vlastní tvoření. Výsledná díla pak byla především odrazem dětské fantazie a nápaditosti.
6. května k nám zavítala další třída třeťáků ze 3. základní školy. Také tentokrát děti vyráběly přáníčka ke Dni matek, která byla velmi originální a často promyšlená přímo podle osobnosti obdarované maminky. Dětem jsme navíc svěřily i výzdobu naší nové sportovní pomůcky — desky pro hru Cornhole. Samy se domluvily na podobě i postupu práce a výsledek byl opravdu skvělý. Původně obyčejná dřevěná deska se proměnila v barevný originál plný energie a fantazie. Je to krásný příklad toho, jak i malá společná věc může potěšit mnoho lidí — desku vyrobil manžel jedné z našich kolegyň, barvy jsme dostaly darem od naší příznivkyně a finální podobu jí daly šikovné dětské ruce.
Mnohokrát děkujeme všem zúčastněným za krásně strávený společný čas. Dětem za jejich energii, spolupráci a inspiraci, našim dobrovolníkům za péči o děti i pomoc při organizaci a úklidu a samozřejmě také pedagožkám a učitelkám, které mají chuť dětem dopřávat podobné mimoškolní aktivity. Velké poděkování patří také Blance Sýkorové za její tvořivé programy a za to, že k nám pokaždé přináší stále více tašek plných nápadů, fantazie a možností pro společné tvoření.
A pokračujeme dál — školní rok ještě nekončí! Také v červnu budou u nás pokračovat úsměvy mezi generacemi. Ve středu 3. června od 8:00 do 11:00 hodin se budeme opět těšit na děti ze třetí třídy 33. základní školy a na to, jaká originální přáníčka tentokrát vytvoří pro tatínky a další mužské členy rodiny ke Dni otců.
Chcete se stát dobrovolníkem při aktivitách pro děti v TOTEMu na Nové Hospodě? Neváhejte nás kontaktovat pro více informací:
📞 777 343 692
📧 novahospoda@totemplzen.cz










