30. 11. proběhl Světový den štědrosti

Štědré úterý (v anglickém originálu Giving Tuesday) letos vyšel na 30. listopadu. V tento den lidé po celém světě konají dobré skutky, darují potřebným a podporují různé charitativní projekty. V minulém roce byly příspěvky celosvětově až dvě a půl miliardy dolarů, z toho bylo v České republice darováno 73 milionů korun.

S prosbou o finanční podporu jsme se obrátili i na vás, kteří naše aktivity znáte nejlépe a věříte nám. Letos vyslala dárcovskou výzvu na podporu Pohádkových babiček a dědečků přímo ředitelka TOTEMu Vlasta Faiferlíková:

Nejkrásnější roli, kterou ve svém životě teď prožívám, je role babičkovská. Moc si užívám chvíle, které máme s mojí vnučkou Májou, když si vezmeme do ruky nějakou knížku… a povídáme si, čteme si a žijeme příběhy z ní. Teď nejvíc ty o Krtečkovi a z pohádkového světa. A protože v TOTEMu je spousta babiček a dědečků, kteří rádi čtou, a ve školkách je spousta dětí, které rády naslouchají, vznikl tento krásný projekt. Vytvořili jsme prostor pro čtení, povídání a společné prožívání a já s radostí sleduji nadšené vyprávění těch starších i těch malých čtenářů, kterým otevíráme svět příběhů.

Podpořte nás a připojte se svým darem k úžasné myšlence pohádkových babiček i dědečků v rámci GIVING TUESDAY – Štědrého úterý.

DĚKUJI.

Vlasta Faiferlíková

K 5. 12. 2021 jsme na naši Giving Tuesday výzvu získali úžasných 21.250 korun od 34 dárců. DĚKUJEME.

Podpořit tento mezigenerační projekt je možné na portálu DARUJME.CZ i nadále ZDE: Pohádkové babičky a dědečkové.

Kontaktní osoba:
Lenka Kropáčová
tel.: (+420) 777 343 766, e-mail: kropacova@totemplzen.cz