Bolevec ožil zpěvem, hudbou, rozhovory i vůní kávy či opečeného buřtu!

Ohnisko oslav Evropského dne sousedů v Bolevci dne 26.6. 2021 opravdu žilo. Začali jsme interaktivní stezkou s úkoly pro rodiny s dětmi.  Mohli si vyzkoušet své znalosti o přírodě, zasoutěžit si a strávit kousek dne v krásném prostředí boleveckého lesa. V průběhu odpoledne přimašíroval samotný Švejk a se svými krásnými hudebnicemi v uniformách prostřednictvím písniček přiblížil dobu Rakouska – Uherska. V programu navázal Stanislav Jurík se svou show Na kus řeči s…, tentokrát s hosty Jaroslavem Kopejtkem a Veronikou Albrechtovou. Povídali o tom, jak se k moderování dostali, jaké mají plány na léto a došlo i na pár humorných zážitků a situací. Taneční skupina ADETO i se zahraničními dobrovolnicemi zatančily na píseň Seňorita a uvedly tak vystoupení sólistů ze sboru Andílci v doprovodu Miloše Novotného. Komponovaný program zakončilo divadlo Damúza z Liberce, které zahrálo příběh o Jakoubkovi a jeho největším přání. Děti i dospěláci se ze srdce pobavili. No a tradičně zakončila den sousedská večeře. Rozdělali jsme oheň, rozpálili gril a opékalo se za poslechu táborákových písní v podání Ladislava Šimona alias Oldboye. Atmosféru nám zpříjemnilo Kafáro – růžový přívěs s dobrou kávou, příjemnou obsluhou a drinky a moučníky od TOTEMových kuchařinek.

Všechno klaplo přímo na výbornou, a to díky dobrovolníkům, týmu TOTEMu a všem účinkujícím i hostům. Byl to krásný den plný slunce, spokojených obličejů a hlavně bytí pospolu. Přidáte se za rok i vy?

Děkujeme za podporu i organizátorům celé zastřešující akce – DEPO2015 a partnerovi našeho ohniska Městskému obvodu Plzeň 1.

Kousek atmosféry nabízíme prostřednictvím fotografií: