Sousedský jarmark 2022

Po dvouleté přestávce se vracíme k sousedské slavnosti v plné parádě a moc se těšíme na program Evropského dne sousedů, který v celé Plzni tradičně zaštiťuje Plzeň2015.

Těšit se můžete na hudbu, tanec, divadlo pro děti, burzu zahradních rostlin a nově i burzu kabelek, odpolední program pro rodiny s dětmi, naše úžasné kolo štěstí, opékání buřtů,…

Kromě TOTEMu se můžete potkat s řadou dalších organizací, které se do jarmarku tradičně nebo nově zapojí.

Program se bude odehrávat na třech scénách a užijí si jej všechny generace.

Na JEVIŠTI se bude zpívat či hrát na hudební nástroje, na PODJEVIŠTNÍ SCÉNĚ  se bude tančit, budou k vidění mažoretky, sportovní aerobik, atd. V TRŽIŠTI se těšit můžete na rozličné aktivity od tkaní látek, přes výstavu obrázků, po burzu zahradních rostlin či kabelek a šál. Prezentovat se tu budou připraveným programem všechny zapojené organizace a součástí tržiště bude i divadlo a sousedská hra pro děti.

Na co se ještě těšit:

Burza zahradních rostlin

Máte přebytečné sazenice užitkových či okrasných rostlin do truhlíků, zahrad či na balkon. Zbyly vám sazenice rajčat, paprik, dýní, afrikánů…? Nabídněte je někomu, kdo se o ně postará. Na sousedském jarmarku otevíráme již tradiční BURZU ZAHRADNÍCH ROSTLIN.

Rostliny je možné nosit již v předstihu do TOTEMu v Bolevci – od pondělí 23.5.2022.  TOTEM je otevřený pondělí – čtvrtek 8:00 – 20:00, pátek 8:00 – 15:30. V sobotu 28.5.2022 si můžete na oplátku odnést nové rostliny do své zahrady, na balkon. Pomozte nám podpořit myšlenku zahradničení ve městě. Děkujeme.

Burza kabelek, šátků a šál

Také vám zaplavují skříně kabelky a šály, které jste měli rádi, vypadají zachovale a přesto jsou již odložené na “někdy”? Pak nastal ten správný okamžik a pošlete je dál. Nabídněte je do naší burzy a místo nich si pro sebe ulovte ten nejlepší kousek do nové sezóny. V sobotu 28.5.2022 v rámci akce Sousedský jarmark nabízíme příležitost obměnit svůj šatník s doplňky na příští léto.

Program pro děti

Poznejte své sousedy a vydejte se získat všechny části puzzlí, které jsou schované v prostoru Tržiště. Připravili jsme pro děti zajímavá stanoviště, kde po splnění sportovních, tvořivých, jazykových, zahradnických a dalších úkolů získají jednu z částí své sousedské skládačky a hurá do cíle pro odměnu.  Startovné 50,-/dítě.

Kolo štěstí

TOTEMové kolo štěstí bude připravené i na Sousedském jarmarku 28.5.2022. Díky našim partnerům vám můžeme nabídnout krásné dárky, které se skrývají pod jednotlivými políčky na našem kole štěstí. Za 50,- si můžete vytočit to své štěstí.

Partnereme celých oslav Evropského dne sousedů je Plzeň2015 a partnerem našeho ohniska Sousedský jarmark pak Městský obvod Plzeň 1.