Darovat se vyplatí – podpořte TOTEM

Vyšší odpočty z daní umožňuje u darů novela zákona, která vešla v platnost v únoru 2021. Fyzické i právnické osoby si tak mohou snížit základ daně až o 30 procent. Nová pravidla mohou využít i dárci při pravidelném nebo jednorázovém daru na dlouhodobé dárcovské výzvy centra TOTEM z.s. Všechny naše výzvy najdete zde: Darujme.cz.

Nově jsme zveřejnili krátkodobou výzvu, která nám umožní propojit více seniorů se světem díky IT. Pomůžete nám svým jednorázovým darem získat do konce dubna cílovou částku? Přečtěte si více o projektu I senior může být online.

A v čem je novela tak převratná? Příspěvky na dobrou věc si můžete z daňového základu odečíst v dvojnásobné výši než doposud. Fyzická osoba tak může učinit, pokud dar přesáhne v úhrnu dvě procenta základu daně a dar činí alespoň 1 000 korun ve zdaňovacím období. Právnická osoba odečítá dar v minimální výši 2 000 korun.

Využít vyššího odpočtu mohou také naši dlouhodobí podporovatelé v Klubu přátel TOTEMu – staňte se i vy jedním z těch, kteří pravidelně přispívají k propojování generací a rozvoji dobrovolnictví v regionu.