Famózní Mirka van Gils Slavíková uchvátila TOTEM a TOTEM uchvátil ji

V pondělí 10.10.2022 proběhla návštěva cukrářky Mirky van Gils Slavíkové u nás v TOTEMu a setkání to bylo velmi milé, inspirativní a především krásně lidské.

První více než hodinku strávila s našimi převážně seniorskými dobrovolnicemi. Ty pravidelně a to některé už 10 let chodí pomáhat do TOTEMu, kde v rámci klubu Dobroty z kuchyně pečou úžasné domácí moučníky pro posezení našich klientů u kávy, čaje a něčeho sladkého, dobrého.

Přestože na toto setkání seniorky z TOTEMu napekly už ráno, stejně jsme se neubránili profesním otázkám a „peklo se na sucho“. Ženy sdílely nápady, inspirace, ale i triky, jak na kremrole či bábovku, aby se dobře vyklopila,…

A i následná beseda moderovaná Stanislavem Juríkem byla pro 90 lidí, kteří přišli do velkého sálu TOTEMu, velmi zajímavá. Mirka Slavíková na sebe prozradila mnoho z profesního i osobního života, mimo jiné to, že je rodačka z Plzně Bolevce a svých kořenů si velmi váží. Závěrečná autogramiáda jejích kuchařek a společné fotky, úsměvy které neúnavně celé 4 hodiny rozdávala, krásně zakončily společně strávený čas v TOTEMu.

Akce byla jedinečná i tím, že se poprvé na půdě TOTEMu tlumočilo do znakového jazyka, takže díky Mgr. K. Voříškové ze Svazu neslyšících a nedoslýchavých osob v ČR, z.s. si besedu mohli užít i lidé, kteří znakování rádi využili.

A tak jako jsme my byli uchváceni energií, která z této ženy známé především ze sociálních sítí sálala, jsme přesvědčení, že stejně tak TOTEM uchvátil svou energií i jí. A její návštěva tak jistě nebude u nás poslední.

Fotografie jsou k nahlédnutí ve fotoagalerii.