I ptáci mají svůj TOTEM

Protože počasí přeje nejrůznějším výletům, možná vás zláká i návštěva plzeňské zoologické zahrady, abyste omrkli, jak se tamní zvířata mají, co je u nich nového a jak se zahrada ozdobila květy a zelení. A pokud jste zároveň příznivci TOTEMu, mohlo by vás zajímat, že mezi ptačími budkami, které se místním volně poletujícím ptáčkům nabízejí k bydlení a rodinnému životu, najdete i takovou, která má na sobě cedulku „TOTEM“.

Kde se v zoo vzala? Visí tam od 1. května 2019, kdy jsme se poprvé připojili ke každoroční osvětové akci May Day, kterou plzeňská zoologická zahrada pořádá a která je věnovaná ochraně přírody. Letos se dotýkala kampaně Silent Forest a byla zaměřená na vzácné asijské pěvce a pomoc ptactvu České republiky. A TOTEM zoo v její snaze o ochranu přírody podpořil a nabízel návštěvníkům výrobky z keramické dílny, látkové sáčky s jablečnými křížalami… U našeho stánku mohli lidé také ochutnat minizeleninu nebo si přetvořit (to hlavně děti) obyčejnou papírovou tašku do podoby páva, papouška nebo sovy. Výtěžek z prodeje a z tvořivé dílny jsme pak prostřednictvím ZOO a BZ Plzeň věnovali na podporu Ptačího parku Josefovské louky.

A spolu s dalšími organizacemi, které se akce účastnily, jsme navíc měli tu čest, vylepšit ptačí bydlení v zoo a vyvěsit tam novou budku. Jste zvědaví, jestli se v té „naší“ nějaký opeřenec zabydlel? Stačí se vydat do zoo, koukat se nejen po zvířatech, ale i do korun stromů, a na jednom z nich, na javoru zhruba v polovině cesty mezi výběhem medvědů a výběhem vlků, můžete zahlídnout právě tu TOTEMovou ptačí budku. A sami se přesvědčíte, jestli už má svého nájemníka.