Inspirativní výlet na výstavu

Ve čtvrtek 29. července 2021 jsme podnikli s TOTEMem výlet do Prahy na výtvarnou událost roku –  výstavu malířky Toyen. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších postav českého výtvarného umění, její obrazy jsou draženy za astronomické částky. Není proto divu, že o výstavu byl velký zájem a horko těžko jsme sehnali volný termín!

Ve čtvrtek po půl osmé ráno jsme se sešli na nádraží v Plzni a vyrazili směr hlavní město, kde jsme se přesunuli metrem do Valdštějnské jízdárny a prohlídka mohla začít. Kvůli velkému zájmu byl čas na výstavu pro návštěvníky omezen na 80 minut, takže jsme si stačili výstavu prohlédnout jen tak tak. Bylo se čím kochat, výstava představila průřez celou tvorbou Toyen, zajímavostí byl i koutek pro dospělé, kde byla představena erotická díla autorky. K vidění byla i veřejnosti méně známá tvorba malířky – ilustrace a obálky knih.

Odcházeli jsme plni inspirace, osvěženi na duchu a mysli. Po výstavě si někteří užili krásy Valdštejnských zahrad, někdo si zašel posedět na kávu a dortík, jiní se ještě vydali (ne)známými kouty Prahy jako byl průchod před Palác Thurn-Taxisů do Vojanových sadů, nejužší ulička ve městě, poloprázdný Karlův most, schovaný průchod kolem Národní knihovny a Klementina až ke Staroměstskému náměstí, kde je skrytá příjemná kavárna Skautského institutu s pavlačovým interiérem. Možností spoustu a o zážitky nouze rozhodně nebyla!