Jazyková kavárna v říjnu aneb Co se dělo?

V říjnu se opět sešli lidé z různých koutů světa v Plzni v TOTEMu na Language Café – jazykové kavárně. Proč je toto setkání tak výjimečné? Za prvé potkáte zajímavé lidi, s kterými byste se na ulici jen tak na popovídání nezastavili. Za druhé oprášíte jazyk, který více či méně umíte, ale nepoužíváte ho denně a s klesající frekvencí ho prostě zapomínáte. Za třetí si vedoucí stolečku vždy připraví zajímavé téma a vy se tak můžete něco dozvědět či přidat vlastní zážitek nebo zkušenost. A hlavně vše naprosto bez stresu, že něco povím špatně, že budu muset odpovědět, že se po mě bude chtít to, na co se necítím. Prostě přátelské povídání s lidmi různých věků, národností, zkušeností.

A jaká byla dnešní témata? Třeba u anglického stolku se s Apple mluvilo o hodnotách, obavách, prioritách, oblíbených věcech a nápadech. U německého se s Emmou probíralo cestování a u španělského se zase od Šumavy dostali postupně až k historii českých zemí.

Na své příznivce čeká vždy ještě francouzský stolek s Bossonem  a ruský s Tatjánou.

Učili jste se některý ze zmíněných jazyků? Chcete ho oprášit a třeba se ještě do nějaké země podívat? Další Language Café se v TOTEMu opět otevře 30. 11. 2021 od 17:00 hod.