centrum: bolevec
skupina (prog. linie): misto-setkavani-se

Kultura až domů do obývacího pokoje…

Doma v bezpečí s šálkem čaje, dobrou kávou či vínem a hezkou zábavou…

Mnohé subjekty z umělecké, kulturní či vzdělávací oblasti se rozhodly zpřístupnit své uzavřené akce a zážitky alespoň virtuální cestou. Na tohle místo, budeme soustřeďovat zajímavé odkazy, co sledovat, kam se dívat, aby vám nic neuniklo a třeba tak přineseme radost do vašich domácností… My z TOTEMu vás v tom nenecháme.

Divadla:

  • Studio DVA

Na základě obrovského množství pozitivní ohlasů na naši online talkshow JSME S VÁMI, jsme se pro vás rozhodli sestavit mimořádný program vysílání na příští týden. Vysílat budeme od pondělí 16. do pátku 20. března, vždy v klasických 19:00 hod. zde našem facebookovém profilu.
O zpříjemnění vašich večerů se postarají Ivana Chýlková, Jan Kraus oficiální, Monika Absolonová, Bob Klepl, Zlata Adamovská, Petr Štěpánek či Patrik Hartl. Na výběr budete mít nejen talkshow, ale také koncert či speciální divadelní představení. Kompletní program vysílání najdete na tomto odkazu: https://studiodva.cz/jsme.s.vami_program

  • Divadlo Kampa

MALÁ VIZITA ŽIVĚ V NEDĚLI VEČER!

Zdravíme všechny, abychom pozvedli náladu a nepodléhali všeobecnému stresu, domluvili jsme se, že budeme během neočekávaného divadelního volna organizovat alespoň živé přenosy. Doufáme, že si je užijete v pohodlí domova se sklenkou vína nebo šálkem čaje a v kruhu rodinném.

Prvním přenosem bude představení Malá Vizita s Jaroslavem Duškem, Pjérem la Šézem a Viktorem Zborníkem. Sledovat ji můžete na tomto odkazu v neděli 15. 3. od 19:30: https://www.youtube.com/watch?v=QAvHXO1VeQ8
Toto představení je veřejnosti zcela uzavřeno, v publiku se sejde jen několik členů divadelního týmu.

Pokud se vám tato aktivita líbí a máte chuť Divadlo Kampa podpořit, oceníme to v následujících týdnech a měsících více než kdy jindy: https://www.divadlokampa.cz/dary
Zdraví a dobré náladě zdar!!!

Jazykové lekce

  • Perfect World

Jazyková škola Perfect World spolupracuje s TOTEMem
Na základě nastalé situace, která pro mnohé z nás znamená naprosté oddělení se od ostatních a nemožnost být v něčí přítomnosti, jsme se rozhodli dělat vám pravidelnou, zajímavou a hlavně kvalitní společnost – každý den od pondělí 16.3. do čtvrtka 19.3. Každý z těchto dní budeme pořádat online jazykový webinář, který bude probíhat od 20h a bude pro přihlášené zdarma.

Program webinářů:

Pondělí 16.3. Základy španělštiny stručně a jasně
Úterý 17.3. Anglická slovesa, která nám dělají největší problémy
Středa 18.3. 5 tipů na to, jak zlepšit svoji anglickou konverzaci
Čtvrtek 19.3. Anglická slova, která znáte i Vy – porozumějte jim!
Přihlašujte se prosím zde.

Chtěli byste se trochu zlepšit v cizím jazyce, ale učebnice nejsou Vaše parketa?Nechcete nikde hledat pravidla, která Vám stejně nedávají smysl?Tak zkuste naše videotipy! Vytváříme je tak, aby Vám co nejsnadněji vysvětlily to, čemu jste roky nerozuměli a už jste nad tím možná i zlomili hůl! Výukové videotipy.

Filmy

  • Jeden svět

Filmotéka, včetně filmů z festivalu Jeden svět, jednotlivé filmy za 59 Kč. Zdarma je možné přehrát jen jeden z nabízených filmů po bezplatné registraci a sdílení na FB.

Hudba

  • Berlínská filharmonie

Berlínská filharmonie na svých webových stránkách zpřístupnila zdarma více než 600 koncertů. V digitální koncertní síni světoznámého hudebního tělesa si lze mimo jiné pustit koncerty z posledních deseti let, včetně přestávkových rozhovorů s dirigenty a sólisty. Všechny koncerty a filmy lze spustit zdarma po 30 dní po registraci a zadání kódu BERLINPHIL. Je však třeba tak učinit nejpozději do 31. března 2020. Je potřeba se zdarma zaregistrovat zde.

Tvořivost aneb Pracujeme rukama

  • Zahradnické práce

Krizové zahradnické desatero pro zahradníky, tvořilky, hospodyňky…

  • Návod na ušití roušek

Chraňte sebe i ostatní a ušijte si doma roušku. Návod najdete zde. A pokud jich zvládnete ušít víc, můžete je darovat. Určitě teď najdou své využití. Stejně jako v téhle reportáži.

Trénování paměti

  • Cvičení on-line

Na těchto stránkách najdete možnosti, jak potrénovat svou paměť.

Fotografování

 

  • 5 KROKŮ K DECHBEROUCÍ EXPOZICI. O focení. Jednoduše. Bez odborných pojmů a ZDARMA.

Budete umět nastavit svůj fotoaparát v jakékoliv situaci a dokážete ho využít na maximum. Čtvrtek, 19.3. 2020, v 20:30 – Josef Cvrček. Webinář zdarma najdete zde.

S úsměvem se žije líp…