La fresa to s kytarou umí

První únorovou sobotu jsme v TOTEMu v Bolevci zasvětili šesti strunám. Ve velkém sále jsme uvítali mladé kytarové duo La fresa a několik jeho hostů a vychutnali si jejich kytarové umění. Kdo by jen poslouchal a na kytaristy by mu zrak nepadl, možná by ani nevěřil, že na kytaru takhle válí náctiletí kluci. V jejich podání jsme slyšeli celou řadu písniček upravených pro kytaru – Imagine Johna Lennona, Tears in Heaven Erica Claptona, Shape of My Heart od Stinga nebo Bohemian Rhapsody Freddieho Mercuryho a skupiny Queen a spoustu dalších skvělých skladeb.

Jendovi Štěrbovi a Jakubovi Václavíkovi se věnuje a kytarově je vede Jiří Vébr ze ZUŠ v Kralovicích, který nás celým kytarovým koncertem v TOTEMu slovem provedl. A také se stará, aby duo La fresa nezahálelo a mohlo svojí hrou na kytaru potěšit i další posluchače. Pokud vám tedy „TOTEMová“ příležitost slyšet mladé kytaristy na živo utekla, určitě nebyla poslední a v brzké době byste se mohli dočkat jejich dalšího vystoupení.

A jestli se budou chtít někdy vrátit k nám do TOTEMu, budeme jedině rádi. Děkujeme za báječný hudební zážitek a ještě jednou tleskáme.