Language Café aneb Piknik s konverzací

V úterý 29. června 2021 proběhlo konečně po dlouhé pauze první reálné Language Café. V době omezení setkávání kvůli koronavirové epidemii jsme tuhle jazykovou akci pořádali online a byli jsme už moc natěšení na skutečné setkání! A protože léto je v plném proudu, rozhodli jsme se akci uspořádat netradičně jako piknik.

V přilehlém okolí TOTEMu jsme nachystali stolečky s židličkami, slunečníky a piknikové deky, aby si účastníci mohli popovídat a zároveň si vychutnat slunné a teplé počasí.

Účast byla hojná, sešly se téměř dvě desítky účastníků napříč generacemi, hovořilo se španělsky, rusky, německy a anglicky. Každý jazykový koutek vedl rodilý mluvčí a probíralo se vše možné, od cestování po gastronomii, dámy u ruského stolečku si přinesly dokonce různé delikatesy a setkání si užily se vším všudy.

Příští Language Café piknik pořádáme v neděli 1. srpna 2021 a přidáváme se jím k celorepublikové výzvě Česko jde SPOLU na piknik a k pokusu o rekord v počtu pikniků v jeden den po celé naší vlasti.

Podrobnosti o jazycích, na které se můžete těšit zveřejníme v aktualitě týden před akcí. Těšíme se na vás!