Language Café v dubnu – kavárna s rozhovory v cizích jazycích

Jaro je v plném proudu, avšak poslední dny nám ukazuje spíše svoji deštivou tvář. Mnohé to nepřekvapuje, ne nadarmo také můžeme slýchat označení „aprílové počasí“. A proč nevyužít tohle období s nestálým a proměnlivým počasím k posezení u dobrého čaje či kávy a zákusku a strávit čas se zajímavými lidmi. Jednou takovou skvělou příležitostí se stalo dubnové Language Café.

Language Café je příjemná událost, kterou v TOTEMu pořádáme pravidelně. U nachystaných „stolečků“ se můžete posadit k rodilým mluvčím různých jazyků a konverzovat s nimi a s dalšími lidmi, kteří se o daný jazyk zajímají, chtějí zajímat nebo chtějí zkusit něco netradičního.

Tento měsíc se k nám přidal nový lektor angličtiny, Rory, rodilý mluvčí z Kalifornie, který do České republiky přicestoval za poznáním jazyka, kultury a za možností vyučovat angličtinu. U španělského stolečku seděla dobrovolnice Bea, Španělka z evropského dobrovolnického projektu, která ke „svému“ stolku přizvala další rodilé mluvčí španělštiny z programu Erasmus.

Dále byl aktivní stoleček s němčinou, u kterého seděla dobrovolnice Emma, také z evropského dobrovolnického programu, pocházející z Braniborska, oblasti nedaleko od Berlína. Poslední jazykový stoleček se nesl ve zvucích ruského jazyka, u kterého rozhovory vedla tradičně Táňa, Ruska žijící většinu života v České republice, která u nás v TOTEMu vede ruské konverzace.

Témata rozhovorů byla rozmanitá, příjemnou a klidnou atmosféru místnosti doplňoval jemný šum hovorů a decentní smích. Pokud jsme vás na tuhle speciální událost nalákali, nebo už máte osobní zkušenost a rádi byste se zúčastnili znovu, zveme vás na květnové Language Café, které se odehraje v úterý 24. 5. 2022. A jestli vás zajímá, jaké jazyky budou v květnu znít prostorem, sledujte TOTEMový web a facebookové stránky, kde vždy týden dopředu zveřejňujeme aktuální informaci.