Přivítali jsme léto koncertem

Předposlední červnový týden jsme v TOTEMu zahájili netradičně. V pondělní podvečer jsme se sešli s pracovníky a klienty ve velkém sále, abychom si od 18:00 hod. vychutnali koncert Na prahu léta, kterým se rozhodli nás potěšit hned dvě hudební a pěvecká uskupení.

V první části programu jsme si užili skupinu BOSA, za jejímž názvem se skrývá „banda opravdu skvělých amatérů“. Skupina vznikla v době covidových restrikcí a hrála pro radost sobě a svým přátelům, ovšem převážně pouze přes sociální sítě. Před nedávnem se rozhodli, že by si přáli uspořádat vystoupení, a protože TOTEM je Místem setkávání se…, první oficiální koncert snad ani nemohl proběhnout jinde. Prostorem se linuly písně české i anglické, známé popové a folkové skladby i autorské písně členů skupiny BOSA. Atmosféra byla veselá, mnozí si pobrukovali společně se zpěváky.

Pak trojici hudebníků na pódiu vystřídal početnější pěvecký smíšený sbor Nová Česká píseň v čele se sbormistryní Mgr. Anastázií Šolcovou. Jeho členové svůj koncert věnovali všem zaměstnancům a dobrovolníkům TOTEMu za energii, čas a podporu, kterou dávali v uplynulých dvou letech plzeňské veřejnosti. Sborové vystoupení otevřely a sálem se nesly zvučné sakrální písně, které nás v duchu na chvíli přenesly do kostelních lavic. Pak se dostaly na řadu české lidové písně ve sborových úpravách. Se závěrečnou písní mělo i publikum příležitost zanotovat si se skvělým sborem. Pak už jen dozněly poslední tóny, utichl potlesk a koncert, kterým jsme přivítali léto skončil. Moc děkujeme za tento nevšední a obohacující kulturní zážitek.