Na kus řeči na trávníku

Oslava Evropského dne sousedů

Už loni se oslavy Evropského dne sousedů přesouvaly z konce května na poslední červnový víkend a stejně to dopadlo i letos. Jako každý rok se k nim připojíme a na sobotní odpoledne 26. 6. 2021 vám v prostoru kolem TOTEMu nabízíme program, laděný v podobném duchu jako předchozí rok.

Program zahájíme v 15:00 hod. Sousedskou cestou – zážitkovou trasou pro děti v doprovodu rodičů či prarodičů. Když se totiž v podvečer chcete potkat se svými sousedy u ohýnku, musíte je přece nejdříve poznat! Na stanovištích naší asi 4kilometrové cesty se s některými sousedy můžete seznámit, děti (i rodiče) si při té příležitosti budou moci vyzkoušet různé dovednosti, zasportovat si nebo procvičit mozek.

Startovat se bude mezi 15. a 16. hod. od Mezigeneračního a dobrovolnického centra TOTEM, z.s. Kaznějovská 51, kam se trasa opět vrátí. Startovné je 50 Kč za soutěžící dítě a v cíli bude na každé dítě čekat malá odměna.

Od 16:00 hod. pak začne komponovaný program moderovaný Stanislavem Juríkem, během kterého se můžete těšit na besedu Na kus řeči s…, kam pozvání přijali reportéři Českého rozhlasu Plzeň, Jaroslav Kopejtko a Veronika Albrechtová. Povídat se bude o jejich práci, historkách z rozhlasu, plánech i životě…

O další zábavu se svými písničkami postará Švejkovo c.k. TRIO, zatančí také taneční skupina ADETO a zazpívají sólisté z pěveckého sboru Andílci

V 17:30 hod. bude nejen pro děti se svým divadelním představením Jakoubkovo splněné přání připraveno Studio Damúza a následně zveme na opékání buřtů (donesených, nebo na místě zakoupených), a to za doprovodu písniček s kytarou v podání Old Boys – Ladislava Šimona.

Celou akci bude zpříjemňovat speciální pojízdný host Kafáro, které nabídne nejen kafíčko, ale i různé limonády, drinky a další občerstvení.

Během odpoledne můžete také obdivovat výrobky TOTEMových tvořivých rukou, zatočit si kolem štěstí, ochutnat moučníky (jako) od babičky a možná ještě něco navíc. Tak přijďte s námi pobýt!

V případě špatného počasí se beseda s omezeným počtem diváků uskuteční ve velkém sále TOTEMu, další program bude uzpůsoben aktuálním možnostem.