Na kus řeči na trávníku

Stejně jako každý rok se i letos připojíme k oslavám Evropského dne sousedů. Jiný bude termín – tradiční slavnost se z května přesouvá na poslední červnovou sobotu a jiný bude i letošní program našeho ohniska.

Program začne v 15:00 hod. Sousedskou vycházkou – zážitkovou trasou pro děti v doprovodu rodičů či prarodičů v okolí boleveckých rybníků. Když se v podvečer chcete potkat se svými sousedy u ohýnku, musíte je přece nejdříve poznat! Možná tak zjistíte, kdo je zahradník a vyzná se v bylinkách, kdo rád maluje, kdo chová jaké zvíře a kdo vám pomůže najít ztracenou cestu. To vše si prožijete na cca 4 km cestě, kterou pro vás s dobrovolníky připravujeme.

Startovat se bude mezi 15. a 16. hod. od Mezigeneračního a dobrovolnického centra TOTEM, z.s. Kaznějovská 51, kam se trasa opět vrátí. Startovné je 50 Kč za soutěžící dítě.

Od 16:00 hod. zahájíme komponovaný program moderovaný Stanislavem Juríkem, kam pozvání přijali reportéři Českého rozhlasu Plzeň. Jak vypadá práce „zuřivého“ reportéra? O sobě a svojí práci povypráví legenda rozhlasové žurnalistiky a čerstvý sedmdesátník Jiří Blažek a jeho o generaci mladší následovník Lukáš Milota z Českého rozhlasu Plzeň.

Těšit se můžete i na krásný hudební program Komorního orchestru Plzeňské filharmonie, který program zahájí a následně doprovodí skladbami Mozarta, Vivaldiho či Bacha.

V 17:30 hod. bude pro děti připravena se svým vystoupením klaunka Pepina a následně zveme na opékání buřtů (donesených, nebo na místě zakoupených), a to za doprovodu písniček s kytarou v podání Old Boys – Ladislava Šimona.

Jako zlatý hřeb programu zveme na letní kino, ve kterém uvidíte kultovní film Jana Hřebejka – Pelíšky. Promítat budeme na budovu TOTEMu, díky souhlasu a podpoře režiséra můžeme promítání filmu nabídnout divákům naší sousedské oslavy zdarma, pouze s drobným příspěvkem na zapůjčení sluchátek nezbytných pro zabezpečení zvuku.